Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 aktualitātes

Rīcība pašvaldībās ar augstu saslimstības līmeni

Lapa tika atjaunota: 09.10.2020

Ņemot vērā straujo saslimstības pieaugumu atsevišķās Latvijas pilsētās, līdz 2020. gada 6. novembrim Aizputes novadā, Daugavpils pilsētā un novadā, Dundagas novadā, Kuldīgas novadā, Olaines novadā, Talsu novadā un Krāslavas novadā ir noteikti papildu epidemioloģiskās drošības pasākumi:

  • Klātienē nenotiek aktiermākslas un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve (tai skaitā treniņu, sacensību un mēģinājumu norise)
  • Pilsētas sabiedriskajā transportā jālieto mutes un deguna aizsegi
  • Publiskās telpās, kur nav iespējams nodrošināt 2 metru distancēšanos, jālieto mutes un deguna aizsegi. Šis pasākums neattiecas uz bērnudārzu grupām un izglītības apguvi vienas klases, grupas vai kursa ietvaros.  
  • Pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietā iekštelpās vienlaikus uzturas ne vairāk kā 500 cilvēku
  • Sabiedriskās ēdināšanas vietās pie viena galdiņa nedrīkst atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem (izņemot, ēdināšanai izglītības iestādēs)
  • Sabiedriskās ēdināšanas vietas darbu sāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 24.00
  • Iekštelpās netiek organizēti publiski pasākumi, izņemot pasākumus muzejos, bibliotēkās, kultūras centros, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātru ēkās, koncertzālēs, kinoteātros, kongresu un konferenču centros un ar minētajām vietām saistītajās āra teritorijās, ja pasākuma laikā apmeklētāji atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās. Blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā 2 personas, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, un ne vairāk kā 4 personas, kas ir vienas mājsaimniecības locekļi. Starp katrām blakus esošajām attiecīgi divām vai četrām sēdvietām tiek nodrošināta viena metra distance vai aizsargbarjera. Pametot sēdvietu, persona ievēro 2 metru fiziskās distancēšanās nosacījumus. 

Atsauce uz pirmavotu

Veselības ministrija