Pārlekt uz galveno saturu

Vakcinācija

Aktuālā informācija par vakcinācijas procesu Latvijā

Lapa tika atjaunota: 18.06.2021

Brīvprātīga vakcinēšanās pret Covid-19 ir droša iespēja sevi pasargāt no simptomātiskas saslimšanas ar vīrusu. Līdz ar to tas ir vienīgais reālais solis pretī iespējai atgriezties dzīves ritmā, kāds bija pirms pandēmijas.

Šobrīd vakcinācijas vietu un laiku var izvēlēties tie iedzīvotāji, kuri:
 • piereģistrējas vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989;
 • vakcinācijas pakalpojums lielveikalos un gadatirgos pieejams gan ar pierakstu, gan bez tā;
 • nav saņēmuši vakcīnu kādā no iepriekš esošajiem brīvo rindu mēģinājumiem;
 • nav iepriekš pieteikušies Covid-19 vakcinācijai;
 • ārvalstu pilsoņi, kuri dzīvo Latvijā, ja iegūtas tiesības saņemt valsts apmaksātos veselības pakalpojumus:
  • kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā;
  • bezvalstnieki, kuriem bezvalstnieka statuss piešķirts Latvijas Republikā;
  • bēgļi vai personas, kurām piešķirts alternatīvais statuss;
  • patvēruma meklētāji.
 • Uzsākta 16-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty.
 • Uzsākta 12-15 gadus vecu pusaudžu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty:
  • atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13. pantam nepilngadīgiem pacientiem no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana, līdz ar to pusaudži no 14 gadu vecuma paši var pieņemt lēmumu vakcinēties un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai. Uzzini vairāk: No 2. jūnija sāksies arī 12-15 gadus vecu pusaudžu vakcinācija.

No 18. jūnija tiek uzsākta vakcinācija pret Covid-19 arī īpašos vakcinācijas punktos, kas tiek ierīkoti tirdzniecības centros visās Latvijas lielākajās pilsētās:

 • t/c "Galleria Riga" 6. stāvā, t/c "Galerija Centrs" 1. stāvā un t/c "Domina" 1. stāvā.
 • No 21.06. - t/c "Alfa" 1. stāvā, t/c "Akropole" 1. stāvā un Liepājā - t/c "XL Sala".
 • No 28.06.2021. – t/c "Riga Plaza".
 • Tuvākajā laikā vakcinācijas punkti tiks atvērti arī t/c "Origo", t/c "Olimpia", t/c "SĀGA", t/c/ "Sky&More", t/c "Mols", t/c "Spice" (VC4 medicīnas centrā), t/c "Ozols", t/c "Korso" Jūrmalā, t/c Ditton nams 1. stāvā, Daugavpilī. 

No 19. jūnija plānots uzsākt izbraukuma vakcināciju gadatirgos. Vairāk uzzini rakstā "18. jūnijā sāksies vakcinācijas lielveikalos, 19. jūnijā - izbraukuma vakcinācija gadatirgos"!

Covid-19 izslimojušajām personām rekomendēts saņemt vienu vakcinācijas devu, lai nodrošinātu ilgstošu aizsardzību pret vīrusu. Vairāk uzzini šeit: Imunizācijas valsts padome rekomendē vienu Covid-19 vakcīnas devu šo slimību izslimojušiem pacientiem

Paralēli turpinās prioritāro grupu vakcinācija, tāpēc ģimenes ārstiem ir lūgts ievērot prioritāro grupu principu, sastādot savu vakcinējamo sarakstu, vispirms vakcinējot vecākos iedzīvotājus un iedzīvotājus ar hroniskām saslimšanām.

Vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji aicina iedzīvotājus savlaicīgi rēķināties ar 2. vakcīnas saņemšanas vietu un laiku un nepārcelt 2. vakcīnas saņemšanas laiku. Izmaiņas būtu pieļaujamas tikai izņēmumu gadījumos: slimība, pašizolācijas vai karantīnas prasību ievērošana, vai neplānots darba komandējums. 


Vakcīnu pieejamība konkrētā vakcinācijas iestādē

Informācija par vakcīnu pieejamību pirmajām devām lielajos vakcinācijas centros atrodama Veselības ministrijas mājaslapā

Vakcīnu sadales redzamas tikai nedēļas ietvaros un informācija tiek atjaunota pirmdienās. Par vakcīnas veida pieejamību citviet aicinām interesējieties konkrētajā vakcinācijas punktā, kur esat izvēlējies vakcinēties.


Pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19

Pēc valstī apstiprinātā vakcinācijas plāna turpinās mediķu, ilgstošas sociālās aprūpes darbinieku un  klientu, senioru un izglītības iestāžu darbinieku vakcinācija. Lai efektīvi plānotu vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas, iedzīvotājiem ir izveidota iespēja pieteikties vakcīnai pret Covid-19, izmantojot kādu no zemāk minētajiem veidiem:

 • vietnē www.manavakcina.lv;
 • ar ģimenes ārstu palīdzību;
 • darba devēji var iesniegt savu darbinieku sarakstus (primāri iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties individuāli, negaidot darba devēja rīcību). Uzzini vairāk!
 • Zvanot pa bezmaksas tālruni 8989:
  • zvanot pa pieteikšanās Covid-19 vakcīnai bezmaksas tālruņa numuru 8989, iedzīvotājiem ir iespēja ne tikai reģistrēties vakcīnai pret Covid-19, bet arī saņemt atbildes uz aktuālajiem jautājumus par vakcinācijas procesu;
  • veicot zvanu, iedzīvotājiem jāidentificē sevi  ar personas kodu un vārdu/uzvārdu un jānorāda savs tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese;
  • var norādīt arī otru – kāda tuva cilvēka – tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks.

Pirmie vakcīnas saņem tie iedzīvotāji, kuri iekļauti prioritārajās grupās, bet pārējie viena kalendārā mēneša laikā saņemtie iedzīvotāju pieteikumi tiek apstrādāti vienlīdzīgi, pēc nejaušības principa.

SPKC tīmekļvietnē var iepazīties ar biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcinācijas procesu.

Vakcinācijas pret Covid-19 kabinetu karti skatiet šeit.


Apliecinājums par veikto vakcināciju pret Covid-19

No 1. jūnija ikvienam ir iespēja elektroniski iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Vairāk uzzini sadaļā "Digitālais Covid-19 sertifikāts"!

Ja personai nav iespējas saņemt sertifikātu elektroniski, tad to var pieprasīt arī papīra formātā:

Gadījumā, ja vakcinācija veikta masu vakcinācijas centrā, vakcinācijas veicēju saraksts un to kontaktinformācija pieejama  NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā  "Iedzīvotājiem" - "Covid-19" - "Vakcinācija pret Covid-19".


"Vakcinēšos vs nevakcinēšos: vai Covid-19 ir tik bīstams?"

Noskaties Veselības ministrijas rīkoto preses konferenci, lai uzzinātu par vakcinācijas nozīmi!

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs

Atvērt mājaslapu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu