Pārlekt uz galveno saturu
Pieaudzis ar Covid-19 saslimušo skaits! Katra iedzīvotāja pienākums ir ievērot piesardzību: nedrūzmēties, izvairīties no ceļošanas uz ārzemēm un rūpēties par roku higiēnu!
Covid-19 aktualitātes

Valsts pārvaldes iestādēm un pašvaldībām

Darbības principi, informatīvie materiāli, resursi

Lapa tika atjaunota: 21.04.2020

Krīzes laikā īpaši svarīga kļūst publiskās pārvaldes spēja precīzi noteikt prioritātes, operatīvi pieņemt lēmumus, kā arī rīkoties solidāri visu pušu interesēs. 

Šajā laikā jādarbojas, ievērojot šādus principus

  • strādāt tādās formās (attālināti, digitāli u.c.), kas nodrošina kvalitatīvu rezultātu sasniegšanu (nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un pamata funkciju izpildi);
  • savstarpēji koordinēt darbības un sadarboties;
  • maksimāli izvairīties no juridiskā formālisma un resorisma;
  • nepieciešamības gadījumā būt elastīgiem, reaģējot uz strauju apstākļu mainību. 

Aicinām būt aktīviem un izmantot citu iestāžu un arī ārvalstu idejas un pieredzi, meklējot risinājumus COVID-19 radītajiem izaicinājumiem.

Palīgmateriāli un ieteikumi, kā efektīvi organizēt valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu darbu ārkārtējās situācijas laikā: 

Valsts Administrācijas skolas sadarbībā ar Valsts kanceleju organizētais vebināru cikls publiskā sektora iestādēm "Attālinātā darba vadība un organizācija". Cikla mērķis ir veicināt attālinātā darba, t.sk. klientu apkalpošanas un iekšējo procesu efektīvu organizāciju.

Ārvalstu resursi COVID-19 radīto izaicinājumu pārvarēšanai: