Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 izplatības ierobežošanai ārkārtējā situācija Latvijā spēkā līdz 2020. gada 9. jūnijam. Fiziskā distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi joprojām jāievēro!
Covid-19 aktualitātes

Pašaizsardzība un drošības pasākumi

Lapa tika atjaunota: 11.05.2020

Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, valdība ir aktualizējusi noteikumus cilvēku pulcēšanās ierobežošanai privātos un publiskos pasākumos un citus ierobežojumus.

 • Neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās joprojām var ne vairāk kā divas personas vai arī vairāk, nekā divas personas, ja:
  • tās dzīvo vienā mājsaimniecībā,
  • ir vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā,
  • tās ir personas, kas veic darba vai dienesta pienākumus.
 • Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējās epidemiologu noteiktos drošības prasības, ir atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos, piketos un reliģiskajos pasākumos. Organizējot privātos pasākumos mājās, ir jāņem vērā dzīvokļa platība, lai nepārsniegtu cilvēku skaitu, kas atbilst epidemiologu norādījumiem.
 • Pasākumu norises ilgums ārtelpās nav ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkst pārsniegt 3 stundas. Organizatoram būs jānodrošina arī ierobežojumu ievērošana un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība.
 • Kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu atļautais darba laiks ir no plkst. 7.00 un līdz 24.00.
 • Nav atļauti publiskie un privātie sporta pasākumi, kas rīkoti saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu.
 • Pasākumos, kuros apmeklētājs piedalīsies, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī (piemēram, auto kinoteātrī), netiks piemērots noteiktais pulcēšanās ierobežojums (līdz 25 cilvēkiem). 
 • Atcelti ierobežojumi tirdzniecības centros esošajiem veikaliem strādāt brīvdienās un svētku dienās – tie turpmāk darbosies parastajā režīmā.
 • Izmantojot sabiedrisko transportu, jālieto mutes un deguna aizsegs (piemēram, lakats, šalle, maska u.tml.)

Atceries: Plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos! Šobrīd vīrusa izplatība Latvijā ir mazinājusies, bet pandēmija vēl nav beigusies, tāpēc ir ļoti būtiski ievērot ikdienas piesardzības pasākumus, arī tiekoties ar radiem vai draugiem, kā arī citās situācijās. Lai gan tagad ir atļauts pulcēties plašākā lokā, pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs? Jāapzinās, ka katrs pasākums vai tikšanās ir risks saslimt. 
Katra cilvēka individuālā atbildība un rīcība, ievērojot karantīnu vai pašizolāciju, ja tas nepieciešams, kā arī veicot profilaktiskus pasākumus, joprojām ir spēcīgākais ierocis cīņā ar vīrusa izplatību!  Būsim atbildīgi pret savu un citu veselību arī turpmāk!
 

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs