Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 aktualitātes

Pašaizsardzība un drošības pasākumi

Lapa tika atjaunota: 13.10.2020

Lai gan situācija ar vīrusa izplatību Latvijā ir stabila un līdz ar ārkārtējās situācijas beigām ir iespējams mazināt dažus no piesardzības pasākumiem, aizvien vēl ir jāievēro vairāki nosacījumi. 

Pamatprincipi ir nemainīgi:

  • Ievēro 2 metru distanci!
  • Mazgā rokas!
  • Paliec mājās, ja esi saslimis!
  • Ievēro informatīvās norādes publiskās vietās!
  • Izpildi konkrētā pakalpojuma sniedzēja vai pasākuma organizētāja norādījumus!

Lieto masku sabiedriskajā transportā, veikalos, aptiekās, pastā, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, piemēram, apmeklējot dievkalpojumu!

Ievērojot 2 metru distanci starp personām, pulcēties atļauts:

  • līdz 500 cilvēkiem telpās, neatkarīgi no telpu izmēra, taču vienlaikus pulcējot ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita telpā un ievērojot to, ka vienai personai jānodrošina 3 m2
  • līdz 1000 cilvēku ārā, nodrošinot publiski pieejamu informāciju par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu pasākuma norises vai saimniecisko pakalpojuma sniegšanas vietā.
     

Atceries: Plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos! Šobrīd vīrusa izplatība Latvijā ir mazinājusies, bet pandēmija vēl nav beigusies, tāpēc ir ļoti būtiski ievērot ikdienas piesardzības pasākumus, arī tiekoties ar radiem vai draugiem, kā arī citās situācijās. Lai gan tagad ir atļauts pulcēties plašākā lokā, pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs? Jāapzinās, ka katrs pasākums vai tikšanās ir risks saslimt. 
Katra cilvēka individuālā atbildība un rīcība, ievērojot karantīnu vai pašizolāciju, ja tas nepieciešams, kā arī veicot profilaktiskus pasākumus, joprojām ir spēcīgākais ierocis cīņā ar vīrusa izplatību!  Būsim atbildīgi pret savu un citu veselību arī turpmāk!
 

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs