Pārlekt uz galveno saturu

Covid 19

 • Pirms uzliec vai noņem sejas masku, nomazgā vai dezinficē rokas.
 • Sejas maskai pilnībā jānosedz seja no deguna līdz zodam un labi jāpieguļ sejai (deguns nedrīkst būt ārpus maskas).
 • Neaiztiec sejas masku un seju ar nemazgātām rokām.
 • Pēc sejas maskas izmantošanas, ieliec to maisiņā, nevis kabatā vai somā.
 • Ja maska ir no auduma, pēc katras lietošanas izmazgā to vismaz 60° C temperatūrā.
 • Vienreizlietojamo masku neizmanto atkārtoti – tā jāizmet, vispirms ieliekot maisiņā.
 • Ja sejas maska kļūst mitra, tā jānomaina ar citu – tīru un sausu.
 • Sejas masku nedrīkst noņemt daļēji (piemēram, novilkt uz zoda vai kakla) un pēc tam lietot atkārtoti.
 • Noņemot sejas masku, nepieskaries tās priekšpusei.

Noskaties video, kā pareizi lietot sejas masku!

Atbilde rediģēta 22.04.2021.

Transports un robežšķērsošana Veselība

Jā, maskas ir jālieto, jo taksometri ir sabiedriskais transports. Sejas maskas ir jālieto visiem – gan šoferim, gan pasažieriem, tai skaitā bērniem no 7 gadu vecuma.

Atbilde rediģēta 22.04.2021.

Transports un robežšķērsošana Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Ieceļot drīkst. Ārkārtējās situācijas izsludināšana nav mainījusi ieceļošanas nosacījumus. Tie ir tādi paši kā iepriekš, pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas, proti, ieceļošanas nosacījumi atkarīgi no tā vai persona ir vakcinēta, kāds ir vakcinācijas apliecinājuma dokuments un no kādas valsts persona ieceļo.

Valstu saslimšanas rādītāji un īpaši augsta riska valstu saraksts ir atrodams SPKC tīmekļvietnē.

Ieceļot Latvijā no valstīm, kas ir augsta riska valstis var tikai būtisku ieceļošanas iemeslu dēļ.

Ieceļojot no ES un EEZ valstīm, Šveices vai Apvienotās Karalistes, neatliekams un būtisks iemesls ieceļošanai Latvijā var būt darba, mācību, studiju, ģimenes apvienošanas, medicīnas pakalpojumu saņemšanas, tranzīta vai nepilngadīgo pavadīšanas nolūks, kā arī, lai atgrieztos pastāvīgajā dzīves vietā vai dotos uz bērēm.

Ieceļojot no trešajām valstīm (valstīm ārpus ES un EEZ valstīm, Šveices vai Apvienotās Karalistes), par būtiskiem ceļotājiem uzskatāmi:

 • gaisa kuģu pasažieri, kuri šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam;
 • Latvijas valstspiederīgie, viņu ģimenes locekļi un Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, kā arī ārzemnieki, kuri, šķērsojot Latvijas teritoriju tranzītā, atgriežas savas pastāvīgās dzīvesvietas valstī;
 • ES, EEZ, Šveices valstspiederīgie un viņu ģimenes locekļi, personas, kuras pastāvīgi dzīvo šajās valstīs, kā arī Apvienotās Karalistes pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kuri, šķērsojot Latvijas teritoriju tranzītā, atgriežas savā mītnes zemē, tostarp Latvijā;
 • transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki un pasažieri, kravas vai tehnisko reisu apkalpes, kas ierodas Latvijā vai izbrauc no tās, pildot darba pienākumus;
 • jūrnieki, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā;
 • citi izņēmuma gadījumi, kas noteikti MK noteikumos Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Ja persona ir vakcinēta vai pārslimojusi Covid-19, tad tā var ieceļot Latvijā arī nebūtisku iemeslu dēļ (piemēram, tūrismā), ja vakcināciju vai pārslimošanu apliecina :

 • derīgs sadarbspējīgs ES digitālais sertifikāts; 
 • Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajā Karalistē, Austrālijas Savienībā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājums.
Transports un robežšķērsošana

Ja persona ir vakcinēta un tai ir ES atzīts digitālais Covid-19 sertifikāts vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegts derīgs Covid-19 vakcinācijas apliecinājums, pašizolācija nav jāievēro, izņemot gadījumus, ja ieceļo no īpaši augsta riska valsts. Šo valstu saraksts ir publicēts SPKC tīmekļvietnē.

Transports un robežšķērsošana

Ja persona ir vakcinējusies, testu pirms un pēc iebraukšanas Latvijā jāveic:

 • ierodoties Latvijā no īpaši augsta riska valstīm, kuru saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē;
 • ierodoties no augsta riska trešajām valstīm (valstīm ārpus ES, EEZ, Šveices un Apvienotās Karalistes), ja personai nav ES atzīta digitālā Covid-19 sertifikāta vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegta derīga Covid-19 vakcinācijas apliecinājuma.

No 2021.gada 2.decembra ieceļojot Latvijas Republikā ar aviosatiksmi, personai (tai skaitā arī personām, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts) tiek nodrošināta iespēja brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā. 

Lidostas darbiniekam, Valsts robežsardzes vai Valsts policijas pārstāvim ir tiesības pieprasīt veikt  minēto testu.

Atbilde rediģēta 02.12.2021.

Transports un robežšķērsošana

Ārkārtas situācijas laikā testēšanas kārtība nav mainījusies.  

Ja persona ir vakcinēta, testu pirms un pēc iebraukšanas Latvijā ir jāveic:

 • ierodoties Latvijā no īpaši augsta riska valstīm, kuru saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē;
 • ierodoties no augsta riska trešajām valstīm (valstīm ārpus ES, EEZ, Šveices un Apvienotās Karalistes), ja personas rīcībā nav ES atzīta digitālā Covid-19 sertifikāta vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegta derīga Covid-19 vakcinācijas apliecinājuma.


Ja persona nav vakcinēta vai pārslimojusi, Covid-19 tests pirms iebraukšanas Latvijā ir jāveic obligāti.

NB! Ieceļojot lidostā “Rīga” no valsts, kas atrodas ārpus Šengenas zonas, ceļotāju ērtībām ir ierīkots testēšanas punkts C atlidošanā tieši pirms robežkontroles, kur var nodot testu E.Gulbja laboratorijas speciālistiem. Ieceļojot Latvijā no Šengenas zonas valsts, testu var veikt E.Gulbja laboratorijas pieņemšanas punktā, kas atrodas lidostas reģistrācijas zālē.
 

Transports un robežšķērsošana

Ārlietu ministrija aicina skatīt informāciju “Noderīgi” – Ceļojumu brīdinājumi. Šajā vietnē tiek aktualizēta informācija, ko sniedz Latvijas vēstniecības ārvalstīs un ārvalstu vēstniecības, saistībā ar izmaiņām valstu ieceļošanas noteikumos, tajā skaitā arī par Latvijā izsniegtu vakcinācijas sertifikātu atzīšanu.

Transports un robežšķērsošana