Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 izplatības ierobežošanai ārkārtējā situācija Latvijā spēkā līdz 2020. gada 9. jūnijam. Fiziskā distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi joprojām jāievēro!
Covid-19 aktualitātes

Saslimšanas pazīmes cilvēkiem izpaužas dažādi, taču pie biežāk sastopamiem simptomiem pieskaita paaugstinātu temperatūru (drudzi), nogurumu, sausu klepu.
Citi simptomi ir arī elpas trūkums (iespējama spiedoša sajūta uz krūtīm), sāpes muskuļos, iekaisusi rīkle, kakla sāpes, reti - caureja, slikta dūša un iesnas.
Šīs pazīmes parasti ir vieglas un sākas pakāpeniski. Ir arī gadījumi, kad cilvēki inficējas, bet viņiem nerodas nekādas slimības pazīmes. 
Ja Tev ir parādījušies šādi simptomi:

Veselība

Ja ir viegli saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus) lai pieteiktos valsts apmaksātajām analīzēm, jāzvana uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta analīžu reģistrācijas tālruni 8303 (P-Pk: 8.00-20.00, S: 9.00-15.00, Sv: 9.00-12.00) vai uz E.Gulbja laboratorijas analīžu reģistrācijas tālruni 67801112 katru dienu no plkst. 8:00-20:00. Ja pacientam nav privātās automašīnas vai citas iespējas doties uz mobilajiem analīžu pieņemšanas punktiem, Centrālās laboratorijas speciālisti dodas arī mājas vizītēs. Noteiktām personu grupām veic bezmaksas testus - vairāk informācijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā. Maksas analīzes iespējams nodot, sazinoties ar E.Gulbja laboratoriju (tālrunis 67801112) vai Centrālo laboratoriju (tālrunis 20030006).

Veselība

Vīruss izplatās ar inficēta cilvēka siekalām un deguna izdalījumiem:

 • Tiešā kontaktā ar inficētu personu.
 • Ar sīkiem pilieniem, kas rodas runājot, šķaudot vai klepojot.
 • Pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Profilakses pasākumi ir līdzīgi kā citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām: ir bieži jāmazgā rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi. Klepojot un šķaudot izmanto vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgā rokas! Lai ar vīrusu nesaslimtu, ievēro sociālo distancēšanos – 2 metru distanci no citiem cilvēkiem, izvairies no vietām, kur pulcējas daudz cilvēku, iespēju robežās paliec mājās un strādā attālināti.

Veselība Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Cilvēkiem, kuriem laboratoriski apstiprināta Covid-19 diagnoze un kuru veselības stāvoklis pieļauj ārstēšanos mājās, jāatrodas stingrā pašizolācijā. To nosaka ārsts un SPKC epidemiologi. Šajā laikā:
Persona līdz izveseļošanai var saņemt slimības lapu, katru dienu jābūt saziņā ar savu ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām, kā arī jāievēro to sniegtie norādījumi;

 • Nedrīkst pamest dzīvesvietu;
 • Izolāciju drīkst pārtraukt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju;
 • Līdz tam nedrīkst arī uzņemt viesus un veidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem, iet uz veikalu;
 • Ar Covid-19 saslimušie pirmās nepieciešamības preces vai pārtiku iegādājas ar piegādi mājoklī vai izmantojot tuvinieku palīdzību. Ja nepieciešams, lūdz pašvaldības sociālā dienesta palīdzību, bet izvairoties no tieša kontakta ar sociālo darbinieku;
 • Jālieto maska, ja persona dzīvo kopā ar kādu vienā mājsaimniecībā;
 • Jebkādus medikamentus drīkst lietot tikai saskaņojot ar ārstu;
 • Ja pasliktinās veselības stāvoklis, jāsazinās ar ģimenes ārstu vai jāzvana 113.
 • Ģimenes locekļiem jāievēro noteikumi, kas attiecās uz kontaktpersonām.
 • Par noteikto ierobežojumu neievērošanu var piemērot sodu un policija var pārbaudīt, vai tiek ievēroti visi nosacījumi.
   
Veselība Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Šādu iespēju nevar izslēgt un jebkurā gadījumā personai jābūt sevišķi uzmanīgai un jāievēro noteiktās prasības gan par sociālo distancēšanos, gan aicinājumu biežāk mazgāt rokas, rūpīgi dezinficēt telpas u.c. Jāapzinās, ka šis ir jauns vīruss un plaši zinātniski pētījumu par to vēl nav pieejami. Cilvēks par atveseļojušos uzskatāms, kad divas analīzes ir uzrādījušas negatīvu COVID-19 rezultātu.
 

Veselība

Kultūras iestādes, piemēram, muzeji, bibliotēkas, Nacionālais arhīvs u.c. darbību uzsāk pakāpeniski, tiklīdz pilnībā sagatavojušās sanitārā protokola prasībām. Par darbības atsākšanu katra kultūras iestāde paziņo savā tīmekļvietnē un sociālo mediju profilos.

Kultūra, pasākumi

Pasākumos, kuros apmeklētājs piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, netiek piemērots noteiktais kopējais cilvēku skaita ierobežojums, taču vieglajā transportlīdzeklī drīkst atrasties tikai viens cilvēks, jeb vairāki vienas mājsaimniecības pārstāvji. Pasākuma laikā nedrīkst izkāpt no automašīnas (izņemot wc apmeklējumu) un nedrīkst turēt atvērtus logus (izņemot vēdināšanas režīmā). Transportlīdzekļi jānovieto 2 metru attālumā viens no otra.

Kultūra, pasākumi Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

No 18.maija nacionālā lidsabiedrība airBaltic ir atsākusi atsevišķus lidojumus no Eiropas pilsētām. Biļešu rezervācija airBaltic pa tālruni +371 67 20 77 71. Līdz ar speciālu airBaltic reisu īstenošanu uz arvien jauniem galamērķiem ĀM pašlaik neplāno repatriācijas reisus no Eiropas. Nacionālās lidsabiedrības airBaltic īstenotie galamērķi tiek noteikti, ņemot vērā epidemiologu izstrādātos kritērijus.

Lielbritānijā šobrīd saslimstības rādītāji ir ļoti augsti – tie neatbilst mūsu veselības ekspertu izvirzītajiem kritērijiem (25 saslimstības gadījumi no katriem 100 000), tādēļ reisi šobrīd nav iespējami.

Tāpat ar 15.maiju tiek atsākti starptautiskie pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumi Baltijas valstu starpā, kā arī ar satiksmes ministra atļauju reisi ārpus Baltijas valstīm. Ārpus Baltijas valstīm reisi notiek tikai ar īpašu satiksmes ministra atļauju, kad iesaistītas visas atbildīgās institūcijas un izvērtēti visi saistītie apstākļi.

Detalizētāka informācija par airBaltic reisiem un atsevišķiem čārterreisiem, kuriem atļauju devis satiksmes ministrs, ir pieejama Satiksmes ministrijas mājaslapā Latvijas valstspiederīgos, kuriem šajā laikā nepieciešama konsulārā palīdzība, ĀM aicina sazināties ar Latvijas vēstniecību konkrētajā valstī vai zvanīt uz konsulārās palīdzības diennakts tālruni +371 26 33 11, kā arī sūtīt e-pastu uz palidziba@mfa.gov.lv

SAITES:

Transports un robežšķērsošana

Sākot ar 3.jūniju pašizolācija nav jāievēro Latvijas valstspiederīgajiem, pastāvīgajiem iedzīvotājiem un ārzemniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklējuši "nedrošās" valstis - t.i. ES, EEZ vai citas atsevišķās valstis, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15 cilvēkus, vai trešās valstis. Attiecīgo valstu sarakstu Slimību profilakses un kontroles centrs atjauno katru piektdienu un tas ir publicēts centra mājaslapā

Pašizolācija nav jāievēro arī Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kas Latviju šķērso tranzītā. Taču, ja persona ierodas no “drošās” valsts, bet tranzītā caur “nedrošo valsti” (piemēram – no Norvēģijas caur Zviedriju), tad pašizolācija ir jāievēro, līdz ar to, lai izvairītos no nepieciešamības ievērot pašizolāciju, jāizvēlas cits atgriešanas maršruts.

Personas, kas ir ieradušas no "drošām" valstīm un līdz šim ir ievērojušas pašizolāciju, var to pārtraukt, un turpmāk ievērot tikai distancēšanās un citus epidemiologu norādījumus. 

Iebraukušajiem no "nedrošām" valstīm - t.i. ES, EEZ vai citām atsevišķām valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15 cilvēkus, kā arī no trešajām valstīm (sarakstu skaties šeit), pašizolācija joprojām ir jāievēro.

Transports un robežšķērsošana Veselība Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, sabiedriskajā transportā ir pienākums lietot mutes un deguna aizsegu, kas var būt lakats, šalle, vienreizlietojama maska, auduma maska (mazgāja, daudzreiz lietojama), respirators u.tml. 
 

Transports un robežšķērsošana Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās Veselība

Taksometriem jāievēro spēkā esošie epidemiologu ieteikumi un piesardzības pasākumi par virsmu regulāru dezinficēšanu un citi. Atsevišķas prasības par nosacījumiem pasažieru pārvadāšanai taksometros pašlaik nav noteiktas. Tāpat Satiksmes ministrija izstrādājusi rekomendācijas taksometriem:

 • iespēju robežās uzņemt tikai vienu pasažieri, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem;
 • lūgt pasažieri ieņemt sēdvietu, kas vistālāk no automašīnas vadītāja;
 • ja iespējams, transportlīdzeklī izvietot norobežojošu materiālu, atdalot transportlīdzekļa priekšējos sēdekļus no aizmugurējiem.
   
Transports un robežšķērsošana

Dīkstāves pabalstam var pieteikties vispārējā nodokļu režīmā un mikrouzņēmumu režīmā strādājošie darba devēji un pašnodarbinātie (fiziskas personas, kas reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicēji un ir veikušas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas kā pašnodarbinātās personas vai autoratlīdzības saņēmēji vai ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji vai individuāli komersanti). Dīkstāvi piesaka, izmantojot VID EIS sistēmu. Dīkstāves pabalstu uzņēmumu darbiniekiem un valdes locekļiem piesaka darba devējs, pašnodarbinātie piesaka paši. Detalizētākā informācija par nosacījumiem ir pieejama VID tīmekļvietnē.
 

Ekonomika un darba attiecības

Ievērojot spēkā esošos ieteikumus un piesardzības pasākumus par sociālās distancēšanās prasību nodrošināšanu, virsmu dezinfekciju un citus, viesnīcu un viesu nami var uzņemt viesus.

Ekonomika un darba attiecības

Skaistumkopšanas un pīrsinga saloni drīkst strādāt, ja meistari ir veseli, pakalpojumi tiek sniegti darba vietā un tikai pēc pieraksta. Pakalpojumus nedrīkst sniegt, ja ir elpceļu saslimšanas pazīmes (kakla sāpes, temperatūra, iesnas, klepus, temperatūra u. c.) vai noteikta pašizolācija, karantīna vai izolācija. Obligāti jāsaglabā klientu kontaktinformācija – vārds, uzvārds un telefona numurs. Sniedzot pakalpojumus, rūpīgi jāievēro drošības un epidemiologu ieteikumi.
 

Ekonomika un darba attiecības Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Cilvēki, kuriem 2020. gada 12. martā vai vēlāk beidzas piešķirtā bezdarbnieka pabalsta periods, var pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu. Lai to saņemtu, jāiesniedz iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, un pabalsta apmērs būs 180 eiro mēnesī. Pabalstu izmaksās ne ilgāk par četriem mēnešiem, to piešķirs un izmaksās laikā līdz 2020. gada 31. decembrim.

Ekonomika un darba attiecības

No 12. maija gan iekštelpās, gan ārtelpās, kā publiskos, tā arī privātos pasākumos ievērojot 2 metru distanci, atļauts pulcēties līdz 25 personām. Ievērojot fizisko distancēšanos, iekštelpās atļauts pulcēties ne ilgāk kā 3 stundas, savukārt ārtelpās – neierobežotu laiku. Aktuālā informācija par ierobežojumiem pieejama sadaļā "Kopsavilkums"

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

2 metru distance ir jāturpina ievērot!
2 metru distanci var neievērot divas personas.
Vairāk nekā 2 personas var neievērot 2 metru distanci, ja: 

 • tās dzīvo vienā mājsaimniecībā,
 • ir vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā,
 • tās veic darba vai dienesta pienākumus.

Ja iespējams nodrošināt 2 metru distanci un pārējās epidemioloģiskās drošības prasības, ir atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārā līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos.
 

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Ja iespējams nodrošināt 2 metru distanci un pārējās epidemioloģiskās drošības prasības, ir atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārā līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos, piketos un reliģiskajos pasākumos.

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Ja ir iespējams nodrošināt 2 metru distanci un pārējās epidemioloģiskās drošības prasības (piemēram, dzīvokļos, citās iekštelpās vai privātās teritorijās ārā), ir atļauta ciemošanās līdz 25 cilvēkiem (iekštelpās ne ilgāk kā 3 stundas, ārā – neierobežotu laiku). Taču epidemiologi aicina nopietni izvērtēt katru nepieciešamību ciemoties vai uzņemt ciemiņus, un nedoties ciemos, ja ir saslimšanas pazīmes, kā arī sevišķu piesardzību ievērot, apciemojot gados vecākus cilvēkus, piemēram, valkājot mutes un deguna aizsegu ciemošanās laikā.
 

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Privātu pasākumu organizēšanai jābūt īpaši piesardzīgai. Strikti jāvēro 2 metru distance, rūpējoties par to, lai katrai personai būtu vismaz 4 m2 platība. Kopējais personu/ dalībnieku skaits nedrīkst pārsniegt 25. Ieteicams lietot mutes un deguna aizsegus.  Iekštelpās pulcēšanās ir atļauta ne ilgāk kā 3 stundas, ārā – neierobežotu laiku. Taču epidemiologi aicina nopietni izvērtēt katru nepieciešamību organizēt privātus pasākumus. 
 

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Ja tiek ievērota 2 metru distance starp personām, uz ceremoniju nepulcējas vairāk kā 25 personas, kā arī ir nodrošināti citi epidemioloģiskās drošības pasākumi (dezinfekcijas līdzekļi, mutes un deguna aizsegi u.tml.), gan laulības, gan kristības, gan bēres var organizēt. Jāņem vērā, ka iekštelpās ceremonija var notikt ne ilgāk kā 3 stundas. 
 

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Noteiktie pulcēšanās ierobežojumi neattiecas uz privātām automašīnām, un tajās drīkst braukt vairāk nekā 2 cilvēki. Vienlaikus aicinām cilvēkus būt atbildīgiem, savas un līdzcilvēku drošības dēļ ievērot piesardzību. 

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Valstī noteiktās prasības un piesardzības pasākumi jāievēro arī tādās publiskās vietās kā koplietošanas telpas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās - kāpņu telpa, gaitenis, ratiņu telpa, pagrabs, bēniņi, pazemes autostāvvieta, lifts, pagalms, zaļā zona, bērnu rotaļu laukums, autostāvvieta un citas teritorijas, ko lieto visi mājas iedzīvotāji. 

Māju iedzīvotāji tiek aicināti: 

 • Bez nepieciešamības neapmeklēt koplietošanas zonas, bet, tās apmeklējot, ievērot savstarpējo 2 metru distanci. Piemēram, kāpņu telpās kaimiņiem, ejot pa kāpnēm, samainīties vietās, kur maksimāli iespējams ievērot 2 metru distanci; 
 • Atturēties no lifta izmantošanas. Tomēr, ja izmantojat liftu, reizē var braukt tikai vienas mājsaimniecības iedzīvotāji;
 • Neapmeklēt bērnu rotaļu laukumus; 
 • Nerīkot savās mājsaimniecībās svinības un citus pasākumus, kuru dalībnieki nav jūsu mājsaimniecības iedzīvotāji; 
 • Ievērot personīgos epidemioloģiskās drošības pasākumus (mazgāt vai dezinficēt rokas pirms un pēc koplietošanas telpu apmeklējuma, šķaudot aizsegt muti ar vienreizlietojamu salveti utt.); 
 • Iespēju robežās neaizskart koplietošanas virsmas (kāpņu margas u.c.). Ja no tā nav iespējams izvairīties, pēc saskarsmes ar šādām virsmām (durvju rokturi, koda durvju, lifta pogas, gaismas slēdži u.c.) izmantojiet dezinfekcijas līdzekļus, salvetes un rūpīgi nomazgājiet rokas; 
 • Sasveicinoties ar kaimiņiem, neizmantot rokasspiedienu vai apskāvienus. 
Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Bērniem no epidemioloģiskās drošības viedokļa būtu jāpaliek mājās kopā ar personām, ar kurām bērni dzīvo vienā mājsaimniecībā. Ja tas nav iespējams objektīvu apstākļu dēļ, piemēram, vecākam jādodas uz darbu un bērns ir jaunāks par septiņiem gadiem, vecāki ir tiesīgi bērnus nodot pieskatīšanā vecvecākiem, radiem vai paziņām. Te gan jāņem vērā, ka seniori ir īpaša riska grupa, kas jāsargā no kontaktiem ar iespējamiem vīrusa nēsātājiem, un nebūtu vēlams viņiem radīt risku inficēties.

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

No 12. maija brīvdienās un svētku dienās, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un nodrošinot 2 metru distancēšanās iespējas klientiem jeb 4 m2 vienam apmeklētājam, tirdzniecības centros darbību var atsākt visi veikali. 

 • Tirgotājiem apmeklētāju plūsma jāorganizē tā, lai tirdzniecības vietā vienlaicīgi neatrodas vairāk nekā 1 apmeklētājs uz 4 m2;
 • Tirgotājiem jānodrošina fiziskās distancēšanās pasākumi pie tirdzniecības vietas ieejas, nodrošinot 2 m distanci starp apmeklētājiem;
 • Papildus aicinām tirgotājus iespēju robežās rūpēties, lai pircējiem būtu iespējams ievērot 2 metru distanci arī tirdzniecības vietai piegulošajās teritorijās, piemēram, autostāvvietās;
 • Tirgotājiem, t.sk. tirdzniecības centriem, tirgiem un ielu tirdzniecības organizēšanas vietām, redzamās vietās (vismaz pie kases vai pie ieejas tirdzniecības organizēšanas teritorijā) jāizvieto skaidri salasāma norāde apmeklētājiem būt sociāli atbildīgiem un kases zonā ievērot 2 metru distanci no rindā priekšā stāvošā apmeklētāja;
 • Tirgotājiem ar tirdzniecības platību virs 100m2 kases zonā jānodrošina 2 metru distance no rindā priekšā stāvošā apmeklētāja ar norobežojošām zīmēm;
 • Tirdzniecības centros regulāri, reizi 15 minūtēs, jāatskaņo paziņojums latviešu valodā, aicinot pircējus lieki neuzkavēties tirdzniecības telpās un sekot izvietotajiem norādījumiem par distances ievērošanu. Komersants papildus var izvēlēties citas svešvalodas;
 • Iespēju robežās jāīsteno arī citi pasākumi cilvēku plūsmas ierobežošanai tirdzniecības vietās.  
   

Tirgu darbība nav aizliegta, taču tiem jāievēro visas tirdzniecības vietām noteiktās prasības un piesardzības pasākumi – par fiziskās distancēšanās nodrošināšanu u.c. Piemēram, gan Rīgas Centrāltirgus, gan Kalnciema tirgus darbojas, vienlaikus aicinām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties uz tirgu un pārliecināties, vai konkrētais tirgus strādā un vai nav mainījies tā darba laiks.

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās Ekonomika un darba attiecības

No 12. maija kultūras, izklaides, sporta un citas atpūtas vietas darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.30 un beidz ne vēlāk kā plkst. 24.00, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, pulcējot līdz 25 personām un nodrošinot 2 m distanci starp apmeklētājiem jeb 4 m2 vienam apmeklētājam.
 

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās Ekonomika un darba attiecības Kultūra, pasākumi

Sabiedriskās ēdināšanas vietas darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.30 un beidz ne vēlāk kā plkst. 24.00.
Kafejnīcām, restorāniem un citām sabiedriskās ēdināšanas vietām jānodrošina:

 • 2 metru distance starp galdiņiem;
 • pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes (mājsaimniecības) locekļi;
 • kases un apkalpošanas zonā 2 metru distance starp cilvēkiem;
 • nepieļaut drūzmēšanos – ne vairāk kā viens apmeklētājs uz vismaz 4m2 no kopējās ēdināšanas zāles platības;
 • iespēja iegādāties ēdienus arī līdzņemšanai;
 • pie ieejas jābūt izvietotam aicinājumam neapmeklēt sabiedriskās ēdināšanas vietu, ja cilvēkam ir elpceļu infekcijas pazīmes;
 • jāinformē apmeklētāji par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties sabiedriskās ēdināšanas telpās;
 • apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie kases un ieejas ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietā) izvietotām skaidri salasāmām norādēm būt sociāli atbildīgiem un, atrodoties sabiedriskās ēdināšanas vietā, ievērot 2 metru distanci no apkārtējiem apmeklētājiem;
 • reizi 15 minūtēs jāatskaņo paziņojums latviešu valodā, aicinot lieki neuzkavēties sabiedriskās ēdināšanas telpās un sekot izvietotajiem norādījumiem par distances ievērošanu. Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs paziņojuma atskaņošanai papildus var izvēlēties citas svešvalodas. Audio ieraksts pieejams šeit.
   
Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās Ekonomika un darba attiecības

No 1. jūnija klātienē var notikt:

 • papildu mācību pasākumi un pēcpārbaudījumi pamatizglītības posmā (1.-8. klase);
 • valsts pārbaudījumi profesionālajās skolās, arī kvalifikācijas eksāmeni;
 • iestājpārbaudījumi valsts ģimnāzijās, vidusskolās un augstskolās;
 • bērnu un jauniešu nometnes, ievērojot nometņu rīkošanas vadlīnijas;
 • pieaugušo mācību process, ievērojot vispārējos pulcēšanās ierobežojumus;
 • interešu izglītība, ievērojot vadlīnijas;
 • sporta aktivitātes augstākā līmeņa sportistiem (izlases, augstākā līga), neievērojot 2 m distancēšanos, tomēr ņemot vērā sporta norišu nosacījumus;
 • jauniešu centru aktivitātes un neformālā izglītība, ņemot vērā nosacījumus.
Izglītība Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Ir pārtrauktas nometnes, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta un interešu izglītības programmu ietvaros. 
Var organizēt bezkontakta treniņus, ievērojot šādus nosacījumus: 

 • vienā treniņgrupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 25 personas;
 • tiek ievērota savstarpēja 2 metru distance;
 • treniņā neiesaistās bērni, kas jaunāki par septiņiem gadiem;
 • treniņa laiks iekštelpās – 3 stundas, ārtelpās - laiks neierobežots;
 • nodarbību vada sertificēts treneris;
 • fiziski nepārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas (arī garderobēs un sanitārajās telpās);
 • jāievēro sporta norises vietas pārvaldnieka un trenera norādījumi;
 • jāievēro citi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Neievērojot 2 metru distanci, sporta treniņus var organizēt tiem sportistiem, kuri ir Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus. Cīņu sporta veidu sportistiem joprojām jāievēro 2 metru distance.

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās Izglītība

Jā, drīkst. Attiecībā uz izlaidumiem, kas notiks līdz 2020. gada 9. jūnijam, spēkā ir vispārējie piesardzības noteikumi publiskiem pasākumiem – 25 personas, 2 metri un pasākums ir ne ilgāk kā 3 stundas iekštelpās un neierobežotu laiku ārpus telpām. Izlaidumā piedalās audzēkņi un pedgogi, bet viesi netiek aicināti. Savukārt uz izlaidumiem, kas notiks pēc 2020. gada 9. jūnija, spēkā būs tādi vispārējās piesardzības noteikumi, kādi būs valstī kopumā saskaņā ar valdības lemto.

Individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana izlaidumos nav obligāta, tomēr riska grupu personām tos iesaka lietot (vecāka gadagājuma cilvēki, hronisku slimību pacienti u.c.). Tomēr ārkārtējās situācijas laikā ir jāatceras arī par vispārējiem piesardzības pasākumiem – regulāru telpu vēdināšanu, dezinfekcijas līdzekļiem u.c. personīgās higiēnas aspektiem.

Izglītība Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Pirmsskolas izglītības iestādēs līdz ārkārtējās situācijas perioda beigām darbojas dežūrgrupas, bet turpmāk – vasaras periodā – ierastajā režīmā. Pirmsskolas izglītības iestāde var lemt par mācībām klātienē 5 – 6 gadus veciem bērniem, lai nodrošinātu sagatavošanos 1. klasei. Vai tās būs pāris nedēļas jūnijā, jūlijā vai augustā, par to katras pirmsskolas izglītības iestādes dibinātājs var lemt, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un bērnu vajadzības. Bērnudārzos jāturpina stingri ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Izglītība Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Sākotnēji efektīvākā rīcība ir vērst konkrētās vietas darbinieku, apsargu uzmanība uz nepieciešamību ievērot noteiktās prasības, ja tas neizdodas - jāsazinās ar vietas vadību. Noteikto ierobežojumu ievērošanu uzrauga Valsts policija un, ja neizdodas situāciju atrisināt, jāzvana policijai uz 110.

Ja konstatējat viltus ziņu, brīdiniet un informējiet par to savus līdzcilvēkus, tostarp digitālajā vidē. Sociālajos medijos izmantojiet šo tīklu piedāvātās iespējas ziņot administratoriem. Viltus ziņu izplatību kontrolē Valsts policija.

Kontrole un atbildība

Valsts Policija sadarbībā ar pašvaldības policiju uzrauga sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju, policija attiecīgi reaģē un vērtēs iespējamos pārkāpumus. 
Valsts Policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus. Katrs gadījums tiks vērtēts individuāli. Ierobežojošo pasākumu mērķis ir galvenokārt novērst vai pārtraukt personu masveida pulcēšanos. Ja ierobežojumi tiks pārkāpti, var tikt piemērots sods.
Saeima lēmusi atbalstīt valdības priekšlikumu un paaugstināt administratīvo sodu gadījumos, kad pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības un ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi vai aizliegumi. Fiziskām personām sods var sasniegt 2000 eiro, juridiskām personām – 5000 eiro. Sods līdz 2000 eiro piemērojams personām par nepatiesu ziņu sniegšanu. 
Ja ir informācija par COVID-19 prasību pārkāpumu, jāziņo policijai, zvanot uz 110.

Kontrole un atbildība

Atbildes uz citiem biežāk uzdotajiem jautājumiem iegūsi, zvanot uz vienoto Covid-19 uzziņu tālruni 8345.

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās

Jā, ja ir ievēroti visi drošības nosacījumi – 2 metru distance, cilvēku skaits, kas vienlaicīgi var atrasties laukumā - 25.

Pulcēšanās ierobežojumi un distancēšanās