Pasākumu, kurus apmeklē automobilī, organizēšanas kārtība
Kultūras ministrija ir sagatavojusi sanitāro protokolu, kas skaidro pasākumu, kurus apmeklē automobilī, organizēšanas kārtību
Lapa tika atjaunota: 22.05.2020
- Publiskus kultūras pasākumus (saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteikto definīciju), kuros apmeklētāji piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī (turpmāk – automobilis), drīkst organizēt, nenosakot maksimālo vienlaicīgo pasākuma apmeklētāju skaitu, ja tiek nodrošināta šādu prasību ievērošana:
- vienā automobilī vienlaikus var atrasties viena persona vai personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;
- automobiļu novietošana pasākuma vietā tiek īstenota, nodrošinot vismaz 2 metru distanci starp blakus esošiem automobiļiem. Maksimālo pasākumā vienlaicīgi pieļaujamo automobiļu skaitu nosaka atbilstoši pasākuma organizatoru iespējām nodrošināt piesardzības pasākumu ievērošanas kontroli un apmeklētāju plūsmas uzraudzību;
- pasākumā nav atļauts piedalīties apmeklētājiem, kuri izmanto citus transportlīdzekļus, tostarp velosipēdus, skrejriteņus, mopēdus, motociklus, kravas un pasažieru pārvadāšanai paredzētus transportlīdzekļus (autobusus, kravas automašīnas), kā arī vieglos transportlīdzekļus ar vaļēju virsbūvi. Nav pieļaujama pasākuma apmeklēšana kājāmgājējiem;
- pasākuma laikā apmeklētājiem aizliegts izkāpt no automobiļiem un uzturēties ārpus tiem, izņemot sanitārtehnisko mezglu izmantošanai, ja pasākuma vietā ir nodrošināta piekļuve tiem;
- pasākuma laikā apmeklētājiem aizliegts atvērt automobiļu logus, izņemot vēdināšanas režīmā, vai iegādāto ēdienu un dzērienu saņemšanai. - Pasākuma rīkotājs pirms pasākuma rīkošanas to saskaņo ar pašvaldību, kuras administratīvajā teritorijā atrodas pasākuma norises vieta, attiecīgās pašvaldības noteiktajā kārtībā, papildus iesniedzot norises vietas plānu, kurā norādīta automobiļu iebraukšanas, izbraukšanas un novietošanas shēma, un informāciju par piesardzības pasākumu ievērošanas kontroles pasākumiem un sanitārtehnisko mezglu pieejamību, atbilstoši apmeklētāju skaitam, un to novietojumu un personu plūsmas organizāciju uz tiem.
- Pasākuma rīkotājs pasākuma norises vietā redzamās vietās (vismaz pie ieejas pasākuma teritorijā) publiski izvieto skaidri salasāmu informāciju par maksimāli pieļaujamo automobiļu skaitu, kas vienlaikus var atrasties norises vietā, brīdinājumu par aizliegumu izkāpt no automobiļa, kā arī citu informāciju par pasākuma norises organizāciju un noteiktajiem ierobežojumiem.
- Pasākuma rīkotājs publiski (tai skaitā pasākuma tīmekļvietnē, sociālajos medijos, pasākuma norises vietā) izvieto paziņojumus, kas aicina apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī, ja uz personu attiecas pašizolācijas, karantīnas vai izolācijas nosacījumi atbilstoši Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojuma Nr.103 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.12.apakšpunktam.
- Pasākuma biļešu tirdzniecība ir veicama tikai attālināti, biļetes iegādes laikā informējot pircēju par pasākuma apmeklēšanas noteikumiem un ierobežojumiem.
- Pasākuma biļešu skenēšana ir veicama caur automobiļa logu, to neatverot.
- Ja pasākuma rīkotājs piedāvā apmeklētājiem iespēju iegādāties ēdienus un dzērienus, to pasūtīšana un apmaksa ir veicama tikai attālināti, nodrošinot bezkontakta pasūtījumu piegādi.
- Ja pasākuma rīkotājs nodrošina apmeklētājiem sanitārtehnisko mezglu izmantošanu, pasākuma rīkotājs nodrošina apmeklētāju plūsmas plānošanu un kontroli, lai novērstu apmeklētāju drūzmēšanos un nodrošinātu 2 metru distances ievērošanu pie sanitārtehniskajiem mezgliem, tai skaitā iezīmējot vietas divu metru distances ievērošanai.
- Pasākuma rīkotājs nodrošina apmeklētājiem sanitārtehnisko mezglu telpās iespēju ievērot roku higiēnu (roku mazgāšanu ar tekošu ūdeni un ziepēm un higiēniskus roku nosusināšanas līdzekļus vai roku dezinfekcijas līdzekļu lietošanu (70% etanola šķīdums vai cits efektīvs roku dezinfekcijas līdzeklis)).
- Pasākuma rīkotājs izvieto sanitārtehnisko mezglu telpās skaidri salasāmu informāciju ar atgādinājumu par higiēnas prasību ievērošanu:
- Bieži un rūpīgi mazgājiet rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai, pēc tualetes apmeklējuma.
- Ja nav iespējams nomazgāt rokas – dezinficējiet rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem.
- Atcerieties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram, telefonu virsmas var būt piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ nepieciešams tās regulāri tīrīt, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus.
- Nepieskarieties sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām. - Pasākuma rīkotājs veic sanitārtehnisko mezglu telpu uzkopšanu pēc katra pasākuma, izmantojot piemērotus dezinfekcijas līdzekļus (ieteicamie dezinfekcijas līdzekļi ir 70% etanola šķīdums vai 0,5% nātrija hipohlorīta šķīdums). Detalizētāka informācija par telpu uzkopšanu pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.
- Pasākuma rīkotājs izvērtē sejas masku un citu personīgo aizsardzības līdzekļu lietošanas lietderību pasākuma apkalpojošajam personālam, ievērojot to pareizas lietošanas un utilizācijas nosacījumus, kā arī nepieciešamību noteikt citu papildus drošības pasākumu ievērošanu.
- Pasākuma rīkotājs nodrošina pasākuma tūlītēju pārtraukšanu, ja apmeklētāji pārkāpj noteiktos pasākuma norises noteikumus.
!!! Pasākuma rīkotājs ir atbildīgs par piesardzības pasākumu ievērošanu pasākuma norises vietā.