Pārlekt uz galveno saturu
No 25. janvāra darba vietās, veikalos, sabiedriskajā transportā un citās publiskās vietās jālieto medicīniskā maska vai respirators.

Ārlietu ministrija aicina – #CeļoApdomīgi!

Lapa tika atjaunota: 14.12.2021

2021. gada 14. decembrī Ārlietu ministrija sāk Ziemassvētku informatīvu kampaņu #CeļoApdomīgi, kuras mērķis ir sniegt ieteikumus un atgādināt Latvijas iedzīvotājiem par nosacījumiem ceļošanai svētku periodā. Informatīvā kampaņa “Ceļo apdomīgi” aicina pieņemt atbildīgu lēmumu par ceļošanu, izzinot situāciju galamērķa valstī un uzņemoties riskus.

Ārlietu ministrija aicina būt atbildīgam, pasargājot sevi un citus no saslimšanas ar Covid-19 un jaunajiem vīrusa paveidiem.     

Kampaņas laikā digitālajā vidē tiks izplatīti tematiski vizuālie materiāli un animācijas video ar ieteikumiem apdomīgai ceļošanai un iespējamajiem riskiem ceļojuma laikā. Kampaņas animācijas video būs skatāms visos Rīgas sabiedriskā transporta autobusos, trolejbusos un tramvajos.

#CeļoApdomīgi!
Ja tomēr nolemts doties braucienā, ceļotāji tiek aicināti izpētīt aktuālos ierobežojumus, apdomāt riskus un izvēlies drošāko maršrutu. Aicinām iepazīties ar galamērķa un tranzīta valstu noteiktajiem nosacījumiem, kā arī izpētīt Ārlietu ministrijas publicētos Ceļojumu brīdinājumus. Dodoties ceļojumā, ir jāpārbauda, vai paņemti visi ceļojumam nepieciešamie dokumenti – pase un eID karte, digitālais Covid-19 sertifikāts, EVAK karte.

Ceļo apdrošināts! 
Jāparūpējas par atbilstošu ceļojuma apdrošināšanas polisi, kurā ir iekļauti gan Covid-19 saslimšanas riski, gan iespējamie dokumentu zādzības un nozaudēšanas gadījumi.

Atceries par dokumentu drošību! 
Ceļojuma laikā svarīgi rūpēties par dokumentu drošību un neturēt visu naudu un bankas kartes vienuviet. Ārlietu ministrija kampaņas laikā vēlas atgādināt, ka drošības pasākumi pirms ceļojuma var palīdzēt atrisināt virkni problēmu, tāpēc ir ieteicams atstāt tuviniekiem informāciju par savu ceļojuma maršrutu, viesnīcu un citiem ceļojuma plāniem, kā arī saglabāt dokumentus elektroniski un izgatavot papīra kopijas.

Nebrauc par pēdējo naudu! 
Ja ir pieņemts lēmums doties uz ārzemēm peļņā, darba meklētāji tiek brīdināti, ka drošs ir tikai legāls darbs par kuru ir noformēts rakstisks darba līgums. Ir svarīgi parakstīt tikai tādu līgumu, kura saturs ir saprotams. Nevajadzētu doties peļņā par pēdējo naudu, jo nauda ir nepieciešama arī dzīvošanai vismaz līdz pirmajai algai, kā arī ir jāatstāj nauda atpakaļceļam, ja viss nesanāks, kā plānots, un nāksies atgriezties.

Noderīgi resursi

Ārlietu ministrija (ceļojumu brīdinājumi par valstīm un teritorijām) – www.mfa.gov.lv
Latvijas apdrošinātāju asociācija – www.laa.lv
Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija – www.alta.net.lv
Slimību profilakses un kontroles centrs – www.spkc.gov.lv
Covid-19 informatīvā mājaslapa – www.covid19.gov.lv
Informācija par digitālo Covid-19 sertifikātu – www.covid19sertifikats.lv

Atsauce uz pirmavotu

Ārlietu ministrija

Atvērt mājaslapu