Pārlekt uz galveno saturu

Covid 19

Covid-19 Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Covid 19

Biežāk uzdotie jautājumi

Piesakies vakcīnai:
 • Tīmekļvietnē manavakcina.lv
  • Lai pieteiktos uz konkrētu vakcinācijas laiku ārstniecības iestādē:
   • jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
   • jāizvēlas kalendārs no tām ārstniecības iestādēm, kas sniedz noteiktus pieraksta laikus, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu;
   • jāsagaida sistēmas apstiprinājums (īsziņa /e-pasts);
   • jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.
 • Pa tālruni 8989 (t.sk. gadījumos, ja nepieciešama personas vakcinācija mājās, jo persona medicīnisku iemeslu dēl nevar ilgstoši atstāt savu dzīves vietu)
  • Tālruņa darba laiks: darba dienās 8.00 - 20.00; brīvdienās 9.00 - 18.00.
 • Sazinoties ārstniecības iestādēm, kas nodrošina vakcināciju pret Covid-19
 • Sazinoties ar  savu ģimenes ārstu
  • Lai uzzinātu, vai ģimenes ārsta praksē veiks vakcināciju, vai tikai veidos vakcinējamo pacientu sarakstu, jāsazinās ar ģimenes ārstu.
  • Ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs (to ģimenes ārsts varēs pats pateikt sarunas laikā), tad ģimenes ārsts veiks reģistrēšanu vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks tur pat – ģimenes ārsta praksē.
  •  Saraksts ar ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu prakšu adresēm un kontaktinformāciju, kur var veikt vakcināciju pret Covid-19 pieejams kartē.

PIETEIKŠANĀS VAKCINĀCIJAI PERSONĀM NO 12 GADIEM.

Vairāk par vakcināciju pret Covid-19 uzzini sadaļā "Vakcinācija"!

Uzzini, kad vari saņemt balstvakcināciju!

Atbilde rediģēta 07.12.2021.

Ārstniecības iestāžu saraksts, kas nodrošina ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus Covid-19 pacientiem un šo personu kontaktpersonām pieejams Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnes sadaļā “Ārstniecības pakalpojumu saņemšanas kārtība”.

Noteikumi, kas jāievēro Covid-19 pozitīvam pacientam un šo personu kontaktpersonām, lai saņemtu veselības aprūpes pakalpojumu konkrētajā ārstniecības iestādē:

 • jābūt ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumam, izņemot tiešas pieejamības speciālistu pakalpojumiem;
 • telefoniski vai elektroniski jāsazinās ar ārstniecības iestādi un jāveic pieraksts - ārstniecības iestāde izvērtēs vai pakalpojumu nevar sniegt attālināti;
 • ierasties uz izmeklējumu stingri noteiktajā laikā;
 • uz ārstniecības iestādi nedrīkst doties ar sabiedrisko transportu;
 • ārstniecības iestādē obligāti jālieto sejas maska, jāievēro 2m distancie un jādezinficē rokas.

Atbilde pievienota 28.10.2021.

Jā, persona, kura ir pārslimojusi Covid-19, kā arī saņēmusi pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, pēc 6 mēnešiem no pārslimošanas vai vakcinācijas kursa noslēgšanas brīža (atkarībā no tā, kurš bijis pēdējais) var saņemt balstvakcīnu. Iepriekš rekomendējam par balstvakcīnas saņemšanu konsultēties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības personu, kura veic vakcināciju.

Atbilde pievienota 21.12.2021.

Vakcinācija tuvāk cilvēku ikdienas gaitām tirdzniecības centros ir iespējama - vakcinācijas punkti ir ir izvietoti tā, lai tajos būtu iespējams nokļūt nevakcinētiem cilvēkiem.

Atgādinām, ka visi ģimenes ārsti, kuriem ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu un kuri sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, ir iesaistījušies vakcinācijas pret Covid-19 procesā. Ģimenes ārstu iesaistei ir divas formas:

 • vakcinācija savās praksēs;
 • nosūtīšana vakcinēties uz vakcinācijas kabinetiem ārstniecības iestādēs, ar kurām konkrētā ģimenes ārsta prakse sadarbojas.

Atbilde rediģēta 16.11.2021.
 

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 7.3 panta trešo daļu nodarbināto, kuram nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, var atstādināt no darba (amata, dienesta) pienākumu izpildes vai noteikt dīkstāvi darbinieka vainas dēļ, par atstādināšanas vai dīkstāves laiku viņam neizmaksājot darba samaksu. 

Ja pēc maksimālā atstādināšanas laika vai dīkstāves darbinieka vainas dēļ, darbinieks (amatpersona) bez attaisnojoša objektīva iemesla nav ieguvis vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, darba devējam ir tiesības nekavējoties izbeigt darba (dienesta) tiesiskās attiecības ar viņu.

Detalizētu skaidrojumu par rīcību publiskajā sektorā un privātajā sektorā, atradīsiet sadaļā “Rīcība, ja nodarbinātais nevar uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu”.

Atbilde pievienota 15.11.2021.

Telpās var tikties līdz 10 cilvēkiem, ārā – līdz 20. 
Taču aicinām neorganizēt privātus pasākumus, jo epidemioloģiskā situācija vēl joprojām ir trausla. Šī nosacījuma mērķis ir nodrošināt socializēšanos, lai varētu satikt ģimenes locekļus, kas dzīvo citās mājsaimniecībās, kā arī sniegt palīdzību viens otram.

Atbilde pievienota 2021. gada 15. novembrī.

Bērniem līdz 11 gadu vecumam (ieskaitot), apmeklējot veikalus, saņemot pakalpojumus un apmeklējot kultūrvietas, nav jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts. Bērni kopā ar vecākiem, kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, apmeklē tirdzniecības, apaklpojumu sniegšanas vietas un kultūrvietas “zaļajā režīmā”. Savukārt, bērni kopā ar vecākiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, apmeklē pirmās nepieciešamības tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas “sarkanajā režīmā”.

Bērni no 12 gadu vecuma var apmeklēt veikalus, saņemt pakalpojumus un apmeklēt kultūrvietas, uzrādot vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikātu. Bērni no 12 gadu vecuma, kuriem nav vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāta, var apmeklēt veikalus, saņemt pakalpojumus un apmeklēt kultūrvietas pilnībā vakcinēta vai pārslimojuša pieaugušā pavadībā, uzrādot testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Bērni no 7 gadu vecuma pareizi lieto sejas maskas. Visi ievēro tos drošības pasākumus, kādi noteikti katrā konkrētajā tirdzniecības vietā, pakalpojumu saņemšanas vietā vai kultūrvietā.

Atbilde rediģēta 2021. gada 16. decembrī.

Simptomu gadījumā Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma
 

Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma. Testu veikt iespējams tikai ar iepriekšēju pierakstu.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot uz: 
 • tālruni centralizētajam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai - 8303
 • Centrālo laboratoriju – 8330
 • E. Gulbja laboratoriju – 67801112
 • MFD Laboratoriju – 8313
 • NMS Laboratoriju – 67144015
 • Valsts zinātnisko institūtu "BIOR" – 28369560
 • “BIOCON” laboratoriju – 20006062
 • IvF RIGA Holding laboratoriju - 25444405
 • SIA "Veselības centrs 4" laboratorija - 67298500
 • Kontaktu saraksts un Covid-19 analīžu nodošanas punktu darba laiks pieejams arī NVD mājaslapā.
Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski:

Analīžu nodošanas vietas un informāciju par katru no tām iespējams atrast interaktīvā kartē: "Covid-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā".

Covid-19 analīžu rezultāti pieejami E-veselības portālā, kā arī analīžu pakalpojumu sniedzēju mājaslapās. Lai rezultātus aplūkotu E-veselībā, jāatver interneta pārlūkprogrammā adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas "Pieslēgties" un "Iedzīvotājs". Pēc autorizēšanās sistēmā analīžu rezultātu paziņojums būs skatāms sadaļā "Mani rezultāti".

Aicinām izmantot arī bezkontakta analīžu pieņemšanas/nodošanas iekārtas! Vairāk uzzini sadaļā "Kur veikt Covid-19 analīzes!"

Atbilde rediģēta 19.10.2021.

Kas palīdz apturēt COVID-19 izplatību!

Vakcinācija
Vakcinācija
Roku mazgāšana
Bieži jāmazgā rokas
Klepot elkonī
Klepot vai šķaudīt elkonī
Neaiztiec seju
Nepieskarties sejai
Droša distance
Ieturēt drošu distanci

Pieredzes stāsti