Pārlekt uz galveno saturu
2023. gada maijā Pasaules veselības organizācija paziņoja, ka Covid-19 pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Informācija mājaslapā vairs netiek regulāri atjaunota.

Neretniece Ingrīda Baļčune par Covid-19: Neko briesmīgāku neesmu piedzīvojusi

LSM.lv, 25.10.2021.

Neko briesmīgāku savā dzīvē neesmu piedzīvojusi  – tā pēc Covid-19 pārslimošanas saka neretniece Ingrīda Baļčune. Šī slimība viņai atņēma vairākus mēnešus no dzīves. Pagājuši 10 mēneši un tikai tagad viņa var teikt – jūtos labāk. 
Ingrīda Baļčune savu veselību vienmēr uzpasēja un pieļauj, ka ar Covid-19 inficējusies, Ziemassvētkos apmeklējot ģimeni. Visspēcīgāk simptomi parādījās Vecgada vakarā, bet par nelaimi, Covid-19 testu nevarēja nodot, jo bija brīvdienas.

"Vienu stundu ir 36,4 [grādu] temperatūra, pēc stundas tev ir 40 [grādu] temperatūra, un tu nevari to temperatūru nosist. Un tad tu saproti, ka tu neko vairs nekontrolē, ka tā slimība dzīvo savu dzīvi un tu neko nekontrolē, un tad es vienkārši ļāvos," atceras Ingrīda Baļčune.

Slimības laikā parādījās liels bezspēks, Ingrīda stāsta, ka ilgi nācās gatavoties, pat lai paceltu granulu maisu. Vienā brīdī iestājusies panikas lēkme un bija jāsauc "ātrā palīdzība". 

"Un tad sākās īstā elle, – kad man likās, ka nu viss tagad beigsies, bet tad tikai sākās. Tad es gulēju gultā, es nezināju, vai ir diena vai nakts, un galvenais – vajadzēja būt ūdenim pie gultas, jo vajadzēja padzerties. Ja gribēju kaut kur piecelties, uz tualeti aiziet, tu tūlīt ģībi nost un gāzies nost.

Vispār tas ir briesmīgi, tas ir briesmīgi, neko briesmīgāku savā dzīvē neesmu izbaudījusi, kaut arī man ir trīs bērni piedzimuši un gripa kādreiz ir bijusi," atklāja sieviete.

Ar Ingrīdu kopā dzīvoja tētis, kurš bija kopjams. Saslimstot Ingrīdai, vīruss nesaudzēja arī viņas tēti.

"Tēvs arī saslima, un tad, kad es beidzu slimot, tad tēvs, bet viņš ļoti vieglā formā, bet viņam bija insults uzreiz sakarā ar Covid-19, un viņš februāra sākumā nomira,"  atzīst Ingrīda Baļčune.

Viņa ar Covid-19 slimoja divas nedēļas, bet tas nenozīmēja, ka pēcāk viss būs kārtībā.

"Man pēkšņi sāka mati krist laukā, es ķemmēju, man visa māja bija vienos matos, man visur bija mati, kad ķemmēju matus, man pilnīgi saujām gāja, man vispār bija pieci mati uz galvas.

Protams, visu laiku tas nogurums, citreiz bija tā, ka naktīs tā kā trūkst elpas, un tad lec kājās, piecelies sēdus naktī un mēģini tā kā elpot," stāsta neretniece.

Tolaik, kad Ingrīda saslima, vakcīnas Latvijā vēl nebija pieejamas, bet, līdzko veselība uzlabojās un vakcīnas bija pieejamas, viņa devās saņemt pirmo poti.

"Tagad es sēžu godīgi mājās un ne soli nekur, es šausmīgi baidos saslimt. Es zinu, ka es esmu vakcinējusies, varbūt tas būs vieglāk un decembrī ir tā trešā "Pfizer" pote. Es noteikti arī iešu uz to, es negribu saslimt, negribu, nē, tikai ne to," viņa saka.

Šobrīd pēc Covid-19 izslimošanas Ingrīda Baļčune aizvien dodas sportot un uzņem D vitamīnu. Lai gan ir pagājuši 10 mēneši, tikai tagad ir atguvusi veselību pilnībā.