Pārlekt uz galveno saturu

Mūziķis piespiedu dīkstāvē uzsāk kafijas biznesu

Avots: LSM.lv, Zemgales reģionālā televīzija, 24.05.2020.

"Ar mūziku es esmu saistīts kopš sevi atceros, un tā ir arī mana profesija". Tā par sevi saka dziedātājs un radio dīdžejs Mārtiņš Ruskis. Kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija, prožektoru gaismas koncertzālēs izdzisa, un Mārtiņam tāpat kā daudziem citiem  mūziķiem, apstājās arī visi iesāktie projekti.

"Bija ļoti daudz dažādu pilsētas svētku, visādu tādu lietu, un arī, protams, privātais sektors apstājās. Arī ar Maestro mums vairāki koncerti apstājās, kas bija paredzēti. Daudz īstenībā, dažādas lietas, jo tas kalendārs bija diezgan piesātināts. To pasākumu bija daudz, un pēkšņi vairs nebija neviena," teica mūziķis, jaunais uzņēmējs Ruskis.

Jau vairākus gadus Mārtiņš par savām mājām sauc Olaini. Piespiedu dīkstāves laikā, pastaigājoties ar dēlu pa Olaines  Mežaparku  atklājies, ka pilsētā trūkst kafejnīcu, kur ātri padzert kafiju. Tā arī radusies ideja izmēģināt roku šajā  sev svešajā nozarē.

"Kad jau atradu treileri, un zināju, ka viss notiks. Tad pirmais brīdis bija "YouTube" video, kur dažādi pasaulē slaveni baristas stāsta par pienu viskautko, par kafiju. Kā taisīt, kas svarīgi, kas mazāk svarīgi. Un tad, kad jau sāka runāt par dažādiem atvieglojumiem, mums jau bija uzsāktas sarunas ar kafijas studiju, un viņi varēja veikt apmācību," skaidro Ruskis.

Nu jau vairākas nedēļas Mārtiņš kafiju gatavo pats savā mobilajā kefejnīcā, kuras nosaukuma izmantots sievas dzimtas muzikālais uzvārds. "Man pašam pasē uzvārds ir Kanters, un, ja mēs nomainām to ''K'' pret ''C'', tad itāliski tas izrunāts tiek kantero un tas nozīmē dziedāt," saka Ruskis.

Par finanšu rezultātiem spriest vēl esot pāragri, tomēr atpazīstamība palīdz, un klientu netrūkstot.  Lai gan pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas, Mārtiņš  noteikti atgriezīšoties uz  lielajām skatuvēm, turpināts tikšot arī jaunais bizness. Kantero mūziķis iecerējis  izveidot kā muzikālu kafejnīcu, kurā būtu sastopami dažādi mūziķi, bet pagaidām  Mārtiņš gaidot ciemos Maestro, kuram ar ļoti garšojot kafija.