Pārlekt uz galveno saturu
2023. gada maijā Pasaules veselības organizācija paziņoja, ka Covid-19 pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Informācija mājaslapā vairs netiek regulāri atjaunota.

Anglijas Covid-19 analīžu centrā strādājoša latviete: Lielākoties slimo nevakcinēti jaunieši

Avots: LSM.lv, 07.09.2021.

Lielbritānijā pilnībā pret Covid-19 vakcinēti jau 77% pieaugušie, bet koronavīrusa gadījumu skaits turpina pieaugt galvenokārt to vidū, kuri nav vakcinēti vai saņēmuši tikai pirmo vakcīnu. To apliecina arī vienā no Ziemeļanglijas Covid-19 testēšanas centriem strādājoša latviete, kura novērojusi, ka tagad vairāk slimo jaunieši, kuri lielākoties nav vakcinēti. 

Eva Meļķe ir viena no tiem, kam pandēmijas dēļ nācās mainīt darbu. Pirms tam divu bērnu māmiņa veiksmīgi darbojās skaistumkopšanā, paralēli veidojot dažādus dekoratīvus dekupāžas darbus pārdošanai tirdziņos un vietējā veikalā. Taču līdz ar pandēmijas sākumu skaistumkopšanu un dekupāžu nācās likt pie malas, atrodot darbu jaunatvērtajā Covid-19 testēšanas centrā, kur šobrīd cilvēku pieplūdums ir pat lielāks nekā ziemā.

“Diemžēl ir gados jaunāki cilvēki. Mums kādreiz nāca cilvēki pusi uz pusi, kāds tāpēc, ka viņam darbā prasīts, kāds tāpēc, ka vienkārši nejutās labi. Tad tagad lielākā daļa no cilvēkiem, un, kā jau minēju, jauniešiem, izskatās, ka viņiem tiešām nav labi. Varbūt tas salīdzinājums ar vakcīnu, ka jaunie vēl nav dubultā vakcinēti, grūti spriest. Bet Covid ir, un pie mums viņš nāk vairāk un vairāk,” par novērojumiem testēšanas centrā stāstīja Meļķe.

Viņa nebaidās inficēties, jo ir vakcinēta un testēšanas centrs skrupulozi seko visām epidemioloģiskajām prasībām, pie tam darbinieki tiek testēti katru otro dienu.

Meļķe sacīja: “Īpaši starp mums, latviešiem Anglijā, esmu saņēmusi diezgan daudz dzēlīgus komentārus par to, kā tad es strādāju tādā netīrā un bīstamā vietā. Es varu pateikt, ka mūsu darbavieta ir simtreiz tīrāka nekā ikkatrs lielveikals šeit, Anglijā. Mums tiek dezinficēts un tīrīts pilnīgi viss ik pa pusstundai, ieskaitot visus durvju kliņķus, tējkannas, nemaz nerunājot par zonu, kurā uzturas apmeklētāji.”

Strādājot ar Covid-19 testiem, katru dienu gan darbā, gan ārpus tā nav iespējams izvairīties no diskusijām par vakcīnām.

“Šitie “antivakseri”... es nesaku, ka es viņos esmu vai viņus atbalstu. Bet kaut kā nedaudz sanāk arī aizdomāties par to, ko viņi runā. Ka viņi tik daudz peras, ka ir tik daudz tie video, un viss par un ap šito, kad sāc domāt... Mēs baidāmies par savu dzīvību, par savu dzīvību un veselību. Ar skaidru prātu jau es saprotu, ka tā pilnīgi noteikti nav taisnība, jo, runājot par vakcīnām, pirmie, kas gāja uz vakcīnām, īpaši Latvijā, bija ārsti, skolotāji, policisti. Vai nu tiešām kāds tur augšā vai Amerikā gribētu novakcinēt cilvēkus, kuri mūs glābj,” savu viedokli pauda Meļķe.

Pašlaik testēšanas centrā darba grafiks ir sastādīts līdz janvārim, taču latviete prognozē, ka daudz darba būs arī vēl ilgi pēc tam.