Atbalsts ģimenēm
Lapa tika atjaunota: 11.05.2020
Bērnudārzu darbība ārkārtējās situācijas laikā
Pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā pieskatītu tos bērnus, kuru vecāki paši to nevar nodrošināt.
Aktuālie grozījumi valdības ārkārtējās situācijas rīkojumā attiecībā uz 5-6 gadus veco bērnu mācību procesu paredz, ka izglītības iestāde var lemt par mācībām klātienē šiem bērniem, lai nodrošinātu sagatavošanos 1. klasei. Vai tās būs pāris nedēļas jūnijā, jūlijā vai augustā, par to katras pirmsskolas izglītības iestādes dibinātājs var lemt, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un bērnu vajadzības.
Slimību profilakses un kontroles centrs norāda, ka bērnudārzos jāturpina stingri ievērot visas higiēnas prasības. Tāpat jāievēro nosacījumi, kas izvirzīti bērnu uzņemšanai pirmsskolas iestādē un darbinieku rīcībai gan ikdienas darbā, gan gadījumos, ja bērnam vai darbiniekam, veicot darba pienākumus, parādās akūtas respiratoras infekcijas slimības pazīmes.
Ņemot vērā vispārējos ieteikumus par fizisko distancēšanos, pedagogiem rotaļnodarbības jācenšas organizēt, pēc iespējas izvairoties no bērnu ciešas kontaktēšanās, to ievērojot arī ēdināšanas un diendusas laikā. Svarīgi ir regulāri tīrīt un vēdināt telpas.
Brīvpusdienas skolēniem
Aprīlī pašvaldības saņems valsts budžeta finansējumu, ko tās varēs pārskaitīt 1.-4. klašu skolēnu brīvpusdienām – maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērnu ēdināšanai.
Ja kādā pašvaldībā brīvpusdienām piešķirtie budžeta līdzekļi pilnībā netiks izmantoti 1.-4. klašu bērnu ēdināšanai, pašvaldība ir tiesīga piešķirt pusdienas arī 5.-9. klašu skolēniem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm. Uzzini vairāk.