Pārlekt uz galveno saturu

Vēlētāji aicināti Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos lietot mutes un deguna aizsegu

Lapa tika atjaunota: 21.08.2020

Rīgas domes vēlēšanās balsošanas laikā vēlētāji aicināti lietot mutes un deguna aizsegu, lai pasargātu sevi un citus no riska inficēties ar Covid-19, taču sejas aizsega lietošana pašreizējā epidemioloģiskajā situācijā vairs nav obligāta prasība. Sejas aizsegs var būt gan auduma šalle, gan sejas maska vai respirators. Vienreizējās lietošanas sejas masku vēlētāji varēs saņemt arī vēlēšanu iecirknī.

Uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance un jādezinficē rokas. Tāpat vēlētāji vēlēšanu iecirknī aicināti izmantot savu pildspalvu. Pildspalvas būs iespēja saņemt arī iecirknī. Ja epidemioloģiskā situācija valstī būtiski pasliktināsies, tad, konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centru un citām atbildīgajām iestādēm, drošības pasākumi var tikt pastiprināti un masku lietošana var tikt noteikta par obligātu.

Vēlētāji, kuri atrodas pašizolācijā, karantīnā vai kuriem ir elpceļu infekcijas pazīmes, aicināti palikt mājās un pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā Rīgā. Balsošanu atrašanās vietā var pieteikt ne tikai tad, ja veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt iecirknī, bet arī ja aprūpē slimojošu personu un balsošanas laikā atradīsies aprūpējamā dzīvesvietā. Ņemot vērā Covid-19 ietekmi, dodoties izbraukumā pie vēlētājiem, tiks ievērota īpaša piesardzība un divu metru distance.

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus 29. augusta Rīgas domes vēlēšanās, Centrālā vēlēšanu komisija ir apstiprinājusi ieteikumus Covid-19 infekcijas profilaksei Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos.

Rīgas domes vēlēšanās drīkst balsot savā vai jebkurā citā vēlēšanu iecirknī. Balsojot citā vēlēšanu iecirknī, jāieplāno vairāk  laika, kas būs nepieciešams balsošanai, jo šajā gadījumā vēlēšanu iecirkņa komisija, pirms izsniegt vēlēšanu materiālus, sazināsies ar vēlētāja iecirkni un pārliecināsies, vai vēlētājs jau nav nobalsojis.

Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām varēs nobalsot iepriekš:

  • trešdien, 26. augustā, no plkst. 16.00 – 21.00;
  • ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 – 16.00;
  • piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 – 20.00.

Savu vēlēšanu iecirkni vēlētāji var noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nosūtītajā vēstulē, kuru saņēma pa pastu, vai e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”. Tāpat savu vēlēšanu iecirkni var uzzināt, zvanot CVK uzziņu tālrunim 67049999. Tālrunis strādā katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00, bet 28. un 29. augustā - no plkst. 7.00 līdz 24.00.

Tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās ir Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, šā gada 31. maijā, vai kuri līdz 15. augustam reģistrējās vēlēšanām, jo viņiem Rīgā pieder nekustamais īpašums.

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās būs derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai tiks lietoti vēlētāju saraksti.

Video par drošības pasākumiem vēlēšanu iecirkņos:

https://www.youtube.com/watch?v=aHKgTnJwrx4

Video par balsošanas kārtību:

https://www.youtube.com/watch?v=cpDqj-ybtgs