Pārlekt uz galveno saturu

Veikalos samazināts maksimālais apmeklētāju skaits, ierobežota darbība brīvdienās

Lapa tika atjaunota: 03.12.2020

Līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 2021. gada 11. janvārim pastiprināti epidemioloģiskās drošības pasākumi tirdzniecības vietās – samazināts maksimāli pieļaujamais pircēju skaits veikalos un ierobežota preču tirdzniecība brīvdienās un svētku dienās.

Lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās iekštelpās un ārtelpās, samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits tirdzniecības telpās, nosakot, ka uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā 15 m2 no publiski pieejamās telpu platības, tādējādi nodrošinot, ka tirdzniecības vietā atrodas ne vairāk kā 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Ja saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietas platība ir mazāka par 25 m2, tad tajā vienlaikus var atrasties viens apmeklētājs.

Tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem pie ieejas veikalā labi redzamā vietā ir jānorāda informācija, tai skaitā svešvalodās, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties konkrētajā vietā.

Tāpat ierobežota veikalu darbība brīvdienās un svētku dienās, kad varēs darboties tikai:

 • aptiekas (tajā skaitā veterinārās aptiekas);
 • un veikali, kuros drīkst tirgot šādas preču grupas:
  • pārtikas preces (izņemot alkoholu),
  • higiēnas preces,
  • degvielu.

Līdz ar to citas preču grupas tirgot ir aizliegts. Preču tirdzniecības ierobežojums brīvdienās un svētku dienās attiecas arī uz ielu tirdzniecību un tirdzniecību atklātā tirgus teritorijā. Savukārt pilnībā aizliegta ir gadatirgu organizēšana.

MK rīkojumā nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” šobrīd nav precīzi atrunāta tirdzniecība internetā, tāpēc šodienas Operatīvās vadības grupas sanāksmē vēl tiks pārrunāts šis jautājums; informēsim par šo atsevišķi.

Vienlaikus atgādinām, ka joprojām spēkā ir arī iepriekš noteiktie drošības pasākumi tirdzniecības vietās, t.sk. ielu tirdzniecībā un tirdzniecībā atklātā tirgus teritorijā:

 • mutes un deguna aizsegu lietošana gan veikalu, gan tirgu apmeklētājiem un darbiniekiem,
 • 2 metru distances ievērošana,
 • apmeklētāju informēšana par piesardzības prasībām,
 • pastiprinātas higiēnas ievērošana,
 • darbinieku veselības stāvokļa uzraudzība.

Atgādinām, valdības noteiktie pienākumi tirgotājiem, kā arī papildu ieteicamie drošības pasākumi vienuviet publicēti Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Tāpat tirgotājus aicinām izmantot sagatavotos informatīvos materiālus, lai informētu veikalu apmeklētājus par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, masku lietošanu, distances ievērošanu un citus.

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu