Pārlekt uz galveno saturu

Valstu saslimstības rādītāji ar Covid-19

Lapa tika atjaunota: 09.07.2021

Valstu saslimstības rādītāji ar Covid-19:

  • Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 43.0* (pirms nedēļas – 61.9).
  • Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā pieaudzis un sasniedzis 51.6 (nedēļu iepriekš – 38.6).
  • Igaunijā rādītājs turpina samazināties un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 29.3 (nedēļu iepriekš – 33.5).
  • Lietuvas rādītājs samazinājies līdz 17.3 (pirms nedēļas – 28.1).

Šobrīd neviena pasaules valsts nav iekļauta īpaši augsta riska valstu sarakstā, kas paredzēts valstīm, kurās ir konstatēta tāda epidemioloģiskā situācija (t. sk. īpaši augsta saslimstība ar Covid-19 vai sabiedrības veselībai bīstamo SARS-CoV-2 vīrusa celmu strauja izplatīšanās), kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu. Publicētie valstu saslimstības pieejami šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0 

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties, jo tas joprojām ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

*Aprēķini veikti, pamatojoties uz ECDC datiem: https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/data-national-14-day-notification-rate-covid-19
 

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centra informācija par valstu saslimstības rādītājiem

Atvērt mājaslapu

Slimību profilakses un kontroles centrs

Atvērt mājaslapu