Pārlekt uz galveno saturu
2023. gada maijā Pasaules veselības organizācija paziņoja, ka Covid-19 pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Informācija mājaslapā vairs netiek regulāri atjaunota.

Valdība piešķir 9,8 miljonus eiro Covid-19 izslimojošo rehabilitācijai un Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanai

Lapa tika atjaunota: 27.05.2021

Valdība šodien, 27. maijā, piešķīra 9,8 miljonus eiro, lai varētu nodrošinātu smagi un vidēji smagi ar Covid-19 izslimojošo rehabilitāciju, kā arī segtu izdevumus ar Covid-19 uzliesmojuma un tā seku novēršanu šā gada sākumā.


Ar Covid-19 izslimojošo iedzīvotāju rehabilitācijai paredzēti 1,9 miljoni eiro, kas ļaus nodrošināt pārslimojošiem iespēju ātrāk atgriezties ikdienas un darba gaitās. Prakse liecina, ka pēc vidēji smagi un smagi pārslimotas Covid-19 infekcijas, cilvēkiem ilgstoši saglabājas veselības problēmas – vājums, nespēks, sāpes, elpas trūkums, samazināta fiziskās slodzes izturība, miega traucējumi, krampju lēkmes u.c., kas ilgstoši negatīvi ietekmē darbspējas un dzīves kvalitāti. Vienlaikus ar šo finansējumu tiks uzlabota rehabilitācijas pakalpojumu pieejamība arī citiem iedzīvotājiem, kam tas ir nepieciešams un pandēmijas radīto seku rezultātā bijušas ierobežotas pakalpojuma saņemšanas iespējas.


Arī Pasaules Veselības organizācija rekomendē integrēt rehabilitāciju vispārējā Covid-19 pandēmijas apkarošanas plānā, ņemot vērā gan Covid-19 pārslimojošo, gan pārējo pacientu prioritārās vajadzības veselības un funkcionālo spēju, tai skaitā darbspēju, ātrākai atjaunošanai.


Informācija par rehabilitācijas pakalpojumu klāstu un pieejamību iespējams noskaidrot Nacionālā veselības dienesta mājas lapā.

7,9 miljoni no šodien piešķirtajiem līdzekļiem paredzēti norēķiniem par laboratorisko izmeklējumu organizēšanu un epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai ambulatoro un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas laikā šā gada sākumā. No tiem 4,5 miljoni tiks novirzīti ambulatoro pakalpojumu sniedzējiem, savukārt 3,4 miljoni eiro  - izdevumu segšanai slimnīcām, laboratorisko pakalpojumu organizēšanai, pakalpojumu nepārtrauktības un epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanai Covid-19 pandēmijas laikā.

Atsauce uz pirmavotu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu