Pārlekt uz galveno saturu

Valdība nosaka stingrākas prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

Lapa tika atjaunota: 09.10.2020

Piektdien, 2020. gada 9. oktobrī, valdības ārkārtas sēdē pieņemts lēmums pastiprināt ieviestos drošības pasākumus Covid-19 izplatības risku mazināšanai. Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem stāsies spēkā 2020. gada 10. oktobrī.

Sporta treniņi
Lai mazinātu riskus Covid-19 izplatībai sporta treniņu (nodarbību) laikā, sporta treniņā nepiedalās personas, kuras nav tieši iesaistītas tā organizēšanā un norisē. Šis nosacījums attiecināms uz jebkura veida sporta treniņiem – gan profesionālā, gan amatieru sporta līmenī, kā arī sporta izglītības iestādēs un ārpus tām. Sporta pasākumiem, sporta sacensībām, kurās piedalās bērni, jānotiek bez skatītājiem (personām, kas nav tieši iesaistītas sporta pasākuma organizēšanā un norisē). Šī norma piemērojama tajos gadījumos, kad vairāk par 50% no sportistiem, kuri piedalās sporta pasākumā, ir jaunāki par 18 gadiem. Sporta pasākumu un sporta treniņu organizatoram ir pienākums nodrošināt nepieciešamos piesardzības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai, kā arī stingri kontrolēt - kā sportisti, sporta darbinieki un citas personas ievēro tām noteiktos pienākumus.

Pieaugušo neformālās izglītības nodarbības
Novērojumi liecina, ka Covid-19 izplatības risks ir saistīts arī ar profesionālās pilnveides izglītības pasākumiem un pieaugušo neformālo izglītību, kur pulcējas cilvēki no dažādiem darba kolektīviem, ciešā kontaktā uzturoties ilgāku laiku. Tāpēc pieņemts lēmums samazināt dalībnieku skaitu pieaugušo neformālās izglītības grupās - no 50 līdz 30 cilvēkiem vienā grupā.

Bērnu nometnes
Tā kā epidemioloģiskā situācija pasliktinās un bērnu nometnes tiek organizētas arī rudens un ziemas periodā, skolēnu brīvlaikos, nolemts, ka arī turpmāk bērnu nometnēs grupā nedrīkstēs būt vairāk par 30 dalībniekiem (šobrīd šī norma bija noteikta līdz 31.oktobrim).

Pasākumu norise
Jebkāda veida organizēti pasākumi var notikt tikai fiksētās, personalizētās sēdvietās. Maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits, kas var pulcēties vienlaicīgi iekštelpās ir 500, bet brīvā dabā – 1000. Tiek ierobežoti pasākumi ar augstu infekcijas izplatības risku – proti, pasākumi iekštelpās, kas saistīti ar neorganizētu cilvēku pārvietošanos (piemēram, dejošanu), kad nav iespējams nodrošināt distancēšanos. No 10. oktobra līdz 31. decembrim nedrīkst organizēt āra pasākumus, kuros piedalās vairāk nekā 300 dalībnieku un kuros plānota aktīva cilvēku kustība, piemēram, skriešana, maratons.

Tā kā strauja Covid-19 izplatība un liels inficēto personu skaits ir novērojams 8 pašvaldībās Latvijā, stingrāki drošības pasākumi no 10. oktobra līdz 6. novembrim ir noteikti Aizputes novadā, Daugavpilī un Daugavpils novadā, Dundagas novadā, Kuldīgas novadā, Olaines novadā, Talsu novadā un Krāslavas novadā.

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija

Atvērt mājaslapu