Pārlekt uz galveno saturu

Valdība konceptuāli atbalsta drošas tirdzniecības piedāvājumu. No 8.februāra paplašinās preču pieejamību klātienē

Lapa tika atjaunota: 02.02.2021

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē šodien, 2. februārī, valdība konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvāto drošas tirdzniecības modeli un no š.g. 8. februāra uzsākt pakāpenisku pāreju uz to – paplašināt preču pieejamību klātienē, vienlaikus nosakot papildu drošības prasības tirdzniecības vietām un pastiprinot to kontroli. Precīzus grozījumus normatīvajos aktos plānots pieņemt š.g. 4. februāra valdības sēdē.

Drošākas tirdzniecības nosacījumi ietver šādas jaunas prasības:

  • visās tirdzniecības vietās jānodrošina efektīvāka apmeklētāju plūsmas kontrole un ļoti stingras fiziskās distancēšanās prasības, t.sk. tirdzniecības zālēs (veikalos), pie tirdzniecības vietu ieejām/izejām un atsevišķas prasības tirdzniecības centros;
  • pastiprināta tirgotāju atbildība un pienākumi apmeklētāju plūsmas kontrolei, nosakot atbildīgo personu un ieviešot iekšējās kontroles sistēmu epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai tirdzniecības vietās vai tirdzniecības centros;
  • mārketinga aktivitāšu aizliegums, kas veicina cilvēku pulcēšanos tirdzniecības vietās;
  • pastiprināta kontrole un noteikta atbildība par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu.

Tāpat valdība konceptuāli atbalstīja, ka no š.g. 8. februāra tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu varētu nodrošināt arī:

  • veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta;
  • veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču sortimenta;
  • kā arī grāmatnīcas.

Atgādinām, ka klātienes tirdzniecība pilnā apmērā šobrīd notiek aptiekās, tajā skaitā veterinārajās aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās; pārējās tirdzniecības vietās klātienē tirgojamo preču klāsts ir ierobežots nolūkā mazināt cilvēku pulcēšanos un uzturēšanos veikalos, tirgos, utt.

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu