Pārlekt uz galveno saturu

Valdība konceptuāli atbalsta drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas konceptu, 1. martā darbu varētu sākt frizieri un nagu kopšanas speciālisti

Lapa tika atjaunota: 18.02.2021

Ministru kabineta sēdē šodien, 18. februārī, valdība konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas un Veselības ministrijas piedāvāto drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas konceptu Covid-19 apstākļos - papildu drošības prasības pakalpojumu sniegšanas vietām, pastiprinātu to ievērošanas kontroli un pakāpenisku pakalpojumu pieejamības paplašināšanu. Valdība lēma, ka primāri no š.g. 1. marta atļauts sniegt manikīra, pedikīra un friziera pakalpojumus. Precīzus grozījumus normatīvajos aktos plānots pieņemt nākamnedēļ, 23. februāra MK sēdē.

Drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepta mērķis ir radīt ilgtermiņā drošus apstākļus nozares pakalpojumu sniegšanai Covid-19 apstākļos. Līdz ar to drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepts Covid-19 apstākļos ietver:

  • pastiprinātas drošības prasības klientu apkalpošanas organizēšanai,
  • distancei pakalpojumu sniegšanas laikā,
  • individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanai pakalpojuma sniedzējam,
  • dezinfekcijas līdzekļu lietošanai,
  • telpu vēdināšanai,
  • prasības darba piederumiem un aprīkojumam,
  • prasību pakalpojumu sniedzējiem noteikt atbildīgo personu par epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrolei.​

EM sākotnēji piedāvātais risinājums bija lemt par visu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas atsākšanu, taču valdība lēma par pakāpeniskas pieejas īstenošanu līdzīgi kā citās nozarēs. Līdz ar to primāri būs pieejami sabiedrībai nepieciešamākie pakalpojumi, un no š.g. 1. marta darbu atsāks frizieri un nagu kopšanas speciālisti. Epidemioloģiskai situācijai uzlabojoties, valdība lems par pieejamo pakalpojumu paplašināšanu.

Pakalpojumu sniedzēju uzraudzību veiks Veselības inspekcija sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Valsts policiju un pašvaldību policiju.

Ministru kabineta sēdē rādītā prezentācija.

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu