Pārlekt uz galveno saturu
No 25. janvāra darba vietās, veikalos, sabiedriskajā transportā un citās publiskās vietās jālieto medicīniskā maska vai respirators.

Saņemta informācija vēl par trīs Covid-19 gadījumiem, kurus visticamāk izraisījis Omikrona variants

Lapa tika atjaunota: 09.12.2021

Līdz šodienai, 8.decembrim,  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir saņēmis informāciju no laboratorijas par pieciem paraugiem, kuros konstatētas vairākas mutācijas, kas atbilst SARS-CoV-2 vīruss Omikrona paveidam, tomēr galīgo apstiprinājumu sniegs RAKUS Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, kad paraugiem būs veikta sekvencēšana. 

Visos minētajos Covid-19 gadījumos SPKC jau ir organizējis nepieciešamos pretepidēmijas pasākumus, t. sk. apzinājis kontaktpersonas un sniedzis rekomendācijas stingri ievērot mājas karantīnu. 

Visi pieci cilvēki ir atgriezušies no ārvalstīm (divi no Zviedrijas (SPKC ziņoja pirmdien), divi no Norvēģijas, viens no Apvienotās Karalistes) un veikuši testus lidostā. Viens inficētais vecuma grupā 20-29 gadi, trīs vecuma grupā 30-39 gadi, viens vecuma grupā 40-49 gadi, visi bija pilnībā vakcinēti.

SPKC aicina iedzīvotājus, kas atgriežas no ārvalstīm  Latvijā no ceļojuma vai darba brauciena, veikt valsts apmaksātu testu lidostā, tādējādi pasargājot sevi un citus cilvēkus. 

Par visiem minētajiem ieviestajiem Omikrona varianta gadījumiem SPKC ir informējis ES dalībvalstis, ECDC un PVO caur “Agrīnās brīdināšanas un reaģēšanas sistēmu (EWRS)”.

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs

Atvērt mājaslapu