Pārlekt uz galveno saturu
Latvijā no šā gada 11.oktobra līdz nākamā gada 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija, lai apstādinātu straujo saslimstības pieaugumu

Puse Jūrmalas, Alūksnes, Ādažu, Ķekavas, Mārupes, Saulkrastu un Valmieras novadu iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19

Lapa tika atjaunota: 08.10.2021

Puse Jūrmalas, Alūksnes, Ādažu, Ķekavas, Mārupes, Saulkrastu un Valmieras novadu iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19, šim rādītājam tuvojas Rīga, kā arī Cēsu, Limbažu un Ropažu novads, kuros vakcināciju uzsākuši 49% iedzīvotāju. 

Senioru vakcinācija 

Kopumā visvairāk senioru (vismaz ar vienu devu) vakcinēti Valmieras, Saldus, Limbažu, Cēsu un Mārupes novadā. Šajos novados vairāk nekā 70% senioru ir saņēmuši vismaz vienu pret Covid-19 vakcīnas devu (vecuma grupās no 60 līdz 69, kā arī no 70 līdz 79 gadiem). Tāpat šajos novados ir augstākie vakcinācijas rādītāji vecuma grupā no 80 līdz 89 gadiem (vismaz vienu poti saņēmuši vairāk nekā 60 % senioru). Vecuma grupā virs 90 gadiem visaktīvāk vakcīnu pret Covid-19 ir saņēmuši Valmieras novada iedzīvotāji – 48%.

Vidējās vecuma grupas iedzīvotāju vakcinācija 

Kopumā vecuma grupā no 30 līdz 59 gadiem visvairāk vakcīnas pret Covid-19 saņēmuši Mārupes, Ādažu, Ķekavas, Valmieras novada un Rīgas iedzīvotāju. Piemēram, vecumā no 30 līdz 39 gadiem Mārupes novadā vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši jau 75 % iedzīvotāju, kamēr vidēji valstī  - vairāk nekā puse jeb 57%.

Pusaudžu un jauniešu vakcinācija 

Arī vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem kopumā ar pirmo devu visvairāk vakcinēto ir Mārupes novadā – 54%, un jau 73% pusaudžu vecumā no 16 līdz 17 gadiem ir uzsākuši vakcināciju pret Covid-19. Augsts jauniešu vakcinācijas rādītājs ir arī Ādažu novadā, kurā vecumā no 18 līdz 29 gadiem ar vismaz vienu devu vakcinēti 72%, kamēr vidēji valstī šajā vecuma posmā - 59%. Pusaudžu un jauniešu vakcinācija visaktīvākā ir Rīgā, kā arī Ādažu, Ķekavas un Mārupes novadā.

Vakcinācijas pakalpojums Latvijā ir bezmaksas, iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties dažādu ražotāju vakcīnas. Vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, izbraukuma vakcinācijā mājās (senioriem 80+) un apdzīvotās vietās.

Infografikas par katra novada vakcinācijas aptveri (iedzīvotāji, kas saņēmuši vismaz vienu poti pret Covid-19, dati uz 4.oktobri) visās vecuma grupās un vidējais rādītājs katrā novadā atrodamas šeit. Infografikās ar zaļo krāsu iezīmēti rādītāji, kas ir augstāki par valstī vidējo. Katrā infografikā atrodama informācija arī par vidējo rādītāju valstī konkrētajā vecuma grupā.

Atsauce uz pirmavotu

Nacionālais veselības dienests

Atvērt mājaslapu