Pārlekt uz galveno saturu

Pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogi un atbalsta personāls saņems piemaksas par darbu Covid-19

Lapa tika atjaunota: 28.01.2021

Pirmsskolas izglītības iestāžu un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem, pedagogu palīgiem un auklēm tiks izmaksātas vienreizējas piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas laikā. Kopumā šim mērķim valdība Izglītības un zinātnes ministrijai piešķīrusi 6,3 milj. eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kopējais finansējums vienreizējās piemaksas  par vienu likmi nodrošināšanai ir 300 eiro, tai skaitā  piemaksas bruto apmērs 242,74 eiro un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) - 57,26 eiro. Piemaksas apmērs sastāda aptuveni 30% no pedagogu zemākās algas likmes.

Pirmskolas izglītības iestādes un speciālās izglītības iestādes no 2020.gada 9. novembra, kad valstī izsludināja ārkārtējo stāvokli, turpina darbu klātienē. Speciālo skolu un pirmskolu pedagogiem darbs šī brīža situācijā, kad Covid-19 infekcija turpina nekontrolēti izplatīties, ir saistīts ar palielinātu darba apjomu (regulāras dezinfekcijas, pastiprināta epidemioloģisko prasību ievērošanas uzraudzība izglītojamiem u.c.), kā arī ar paaugstinātu risku darbinieka drošībai un veselībai.

Pedagogu vidū arvien biežāk vērojama arī emocionālā izdegšana, jo darba slodze, kā  arī fiziskā un  psiholoģiskā intensitāte ir ievērojami palielinājusies. Strādājot klātienē, šo izglītības iestāžu darbiniekiem nepārtraukti jāpiemērojas darba organizācijas izmaiņām un jārod radoši risinājumi, lai bērniem būtu iespēja saņemt kvalitatīvu un pilnvērtīgu izglītību.

Šodien, 2021. gada 28. janvārī, Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums "Par piemaksas piešķiršanu pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem un personām, kuras sniedz aukles pakalpojumus, par darbu Covid-19 pandēmijas laikā" un rīkojuma projekts "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem""  atbalstīts valdībā. Uzzini vairāk!

 

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija

Atvērt mājaslapu