Pārlekt uz galveno saturu

Pastiprinātos drošības apstākļos martā darbu varētu atsākt mazie veikali

Lapa tika atjaunota: 23.02.2021

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē šodien, 23. februārī, konceptuāli atbalstīja, ka pastiprinātos drošības apstākļos martā darbu pilnā apmērā varētu atsākt tirdzniecības vietas, kurām ir individuāla ieeja un kuru kopējā platība nepārsniedz 300 m2. Vienlaikus valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai sagatavot attiecīgus grozījumus normatīvajos aktos, kurus varētu skatīt nākamajā MK sēdē, vienlaikus lemjot par mazo veikalu darbības uzsākšanas datumu.

Valdība lēma, ka martā darbu varētu atsākt tirdzniecības vietas, kurām ir individuāla ieeja no ārtelpas (ielas) un kuru kopējā platība nepārsniedz 300 m2. Tas nozīmē, ka joprojām klātienes tirdzniecība netiks ļauta tirdzniecības centros esošajās tirdzniecības vietās, kā arī tirdzniecības vietās, kuru kopējā platība pārsniedz 300 m2. Tirdzniecības vietām ikdienas darbībā būs jāievēro visas iepriekš noteiktās drošas tirdzniecības prasības. Vienlaikus šiem veikaliem tiks atcelts klātienē tirgojamo preču ierobežojums, t.i. darbu varētu atsākt jebkādu preču tirgotāji un šajās tirdzniecības vietās ļaujot tirgot visas preču grupas. Ar drošas tirdzniecības nosacījumiem var iepazīties EM tīmekļa vietnē.

Izvērtējot situāciju nozarē, secināts, ka ieviestais drošas tirdzniecības princips tirdzniecības vietās ir sevi attaisnojis. Tirdzniecības nozares uzņēmēji ar izpratni attiecas pret visiem valdības lēmumiem un rīkojas sociāli atbildīgi pret saviem klientiem, darbiniekiem un sabiedrību kopumā.

Kā zināms, sabiedrības veselības un dzīvības drošības dēļ valdība lēma par pakāpenisku  drošas tirdzniecības modeļaieviešanu tirdzniecības nozarē, ļaujot to īslaicīgi notestēt daļā tirdzniecības vietu. No š.g. 8. februāra mazumtirdzniecības pakalpojumus klātienē bez preču grupu pārdošanas ierobežojumiem drīkst sniegt aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali un degvielas uzpildes stacijas, grāmatnīcas, kā arī veikali, kuros tirgo pārtiku un higiēnas preces ne mazāk kā 70 % apmērā no preču sortimenta.

Ekonomikas ministrijas sagatavotā un MK sēdē rādītā prezentācija par drošu tirdzniecības pakalpojumu sniegšanu.

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu