Pārlekt uz galveno saturu

Par skolēnu testēšanu skolas brīvlaikā

Lapa tika atjaunota: 19.10.2021

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, kas paredz maksimāli ierobežot cilvēku pārvietošanos, un skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu,  tiek pārtraukta iknedēļas skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšana vispārizglītojošās skolās un profesionālās izglītības iestādēs. Testēšana tiek pārtraukta no 21.oktobra, savukārt, sākot no 20. oktobra testēšana nav obligāta. Skolās, kur testēšana jau ieplānota, tā tiks nodrošināta.

Iknedēļas testēšana (arī 20.10., 21.10., 22.10.) tiek turpināta speciālo izglītības iestāžu un sociālās korekcijas izglītības iestādes Naukšēni skolēniem un nodarbinātajiem, kā arī pirmsskolas izglītības pakāpē nodarbinātajiem, kā arī profesionālās izglītības sistēmas izglītojamiem, kuri kārto profesionālās kvalifikācijas eksāmenus un uzturas dienesta viesnīcā.

Paredzēts, ka vispārizglītojošo skolu skolēnu, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  un izglītības iestāžu darbinieku testēšana tiks atsākta nedēļu pirms atgriešanās izglītības iestādēs mācībām klātienē:

  • 1.-3. klašu (kā arī speciālās izglītības klašu, kurās īsteno speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem (kods 59) un speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem (kods 58))  skolēniem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem - no 25. līdz 29.oktobrim, pēc spēkā esošā grafika.
  • 4.- 12. klašu skolēniem, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem  un izglītības iestādēs nodarbinātajiem testēšana atsāksies pirms mācību atsākšanas klātienē. Precīzāka informācija tiks sniegta turpmāk.

Testēšana jāveic epidemioloģiski drošos apstākļos, lai izslēgtu skolēnu kopēju pulcēšanos telpās. Testēšanā tiks izmantoti siekalu testi.

Aicinot skolēnus nodot siekalu testus, jānodrošina testu individuāla izsniegšana pie skolas vai arī, pa vienam ienākot klasē - paredzot, ka skolēni nepulcējas klasēs, koplietošanas telpās un gaiteņos.

Joprojām paliek spēkā iespēja testu nodot arī individuāli laboratorijā, ja skolēnam nav iespējas ierasties noteiktajā testēšanas dienā.

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija

Atvērt mājaslapu