Pārlekt uz galveno saturu

Paplašina valsts atbalstu privātpersonām pašizolācijai Latvijas viesnīcās

Lapa tika atjaunota: 22.03.2021

Saglabājoties augstam Covid-19 infekcijas izplatības līmenim un inficēšanas riskam, tostarp arī mājsaimniecībās, kā arī jauno vīrusa celmu izplatībai, š.g. 12. martā pieņemts lēmums paplašināt izmitināšanas atbalsta programmu, padarot to iedzīvotājiem pievilcīgāku un finansiāli pieejamāku. Izmaiņas paredz iekļaut valsts līdzfinansējumu ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai, kā arī pagarināt programmas darbības termiņu līdz š.g. 31. maijam.

Atbalsts paredzēts arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai - trīs reizes dienā 80% apmērā, bet ne vairāk kā 10 eiro personai par diennakti. Atbalsts domāts Covid-19 slimnieku kontaktpersonām, Covid-19 pacientiem ar viegliem slimības simptomiem un Covid-19 pacientiem pēc ārstēšanās stacionārā, kam vēl saglabājas simptomi. 

Tāpat noteikts, ka gadījumos, ja augstāk minētās personas ir nepilngadīgas, atbalsts par izmitināšanas pakalpojumu (80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī, kur persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā) un ēdināšanas pakalpojumiem (80% apmērā no ēdināšanas pakalpojumu izmaksām, bet ne vairāk kā 10 eiro diennaktī, ja persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā) var tikt nodrošināts arī vienai pavadošajai pilngadīgajai personai.

Lai iespējami samazinātu inficēšanās risku mājsaimniecībās, personai, kura saņēmusi pozitīvu Covid-19 testu, ir tiesības uz pašizolācijas atbalstu tūristu mītnē, nekavējoties šo testu uzrādot. Ārsta izziņu varēs saņemt un iesniegt viesnīcai ne vēlāk kā 5 dienu laikā. Ja ģimenes ārsts tomēr nesaskatīs pašizolācijas nepieciešamību, personai būs jāatstāj tūristu mītne ne vēlāk kā pēc 5 naktīm. Savukārt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem šajā laikā tiek sniegts valsts atbalsts 80% apmērā no šīm izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro par izmitināšanu un ne vairāk kā 10 eiro par ēdināšanu diennaktī, kur persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā.

Ministru kabineta 2021.gada 28. janvāra sēdē pieņemtais lēmums paredz, ka tūristu mītnēs tiek izmitinātas arī Covid-19 pozitīvas personas vai kontaktpersonas, kuras atbrīvotas no ieslodzījuma vietas un kurām izolācijas vai mājas karantīnas periodā nav dzīvesvietas.

Valsts nodrošinātais atbalsts 100% apjomā (ne vairāk kā 35 EUR par izmitināšanas pakalpojumu sniegšanu personai vienas nakts garumā un ne vairāk kā 10 EUR par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu trīs reizes dienā) paredzēts personām, kuras ieradušās Latvijā ar atgriešanās reisiem un kurām obligāti jāatrodas pašizolācijā valsts noteiktās izmitināšanas vietās, kā arī ieslodzītajam, kurš tiek atbrīvots no ieslodzījuma vietas un kuram apstiprināta Covid-19 infekcija vai kurš noteikts par kontaktpersonu, ja viņam nav dzīvesvietas, bet jāturpina izolācija vai mājas karantīna.

Valsts atbalsts 80% apmērā (ne vairāk kā 35 EUR par izmitināšanas pakalpojumu sniegšanu personai vienas nakts garumā) paredzēts Covid-19 slimnieku kontaktpersonām, Covid-19 pacientiem ar viegliem slimības simptomiem, Covid-19 pacientiem pēc ārstēšanās stacionārā, kam vēl saglabājas simptomi.

Uzzini vairāk!

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu