Pārlekt uz galveno saturu

Noteikti papildu drošības pasākumi pilsētas sabiedriskajā transportā pašvaldībās ar augstākiem Covid-19 saslimstības rādītājiem

Lapa tika atjaunota: 27.11.2020

Pašvaldībās, kur kumulatīvās saslimstības rādītājs par 50% pārsniegs valsts vidējo rādītāju, ir noteikti papildu drošības pasākumi, tai skaitā arī pilsētas sabiedriskajā transportā. Pilsētas sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkstēs pārsniegt 50% no tā ietilpības.

Papildu drošības pasākumi būs jānodrošina pašvaldībās, kur iepriekšējā nedēļā 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem par 50% pārsniegs valsts vidējo rādītāju. Pilsētas sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkstēs pārsniegt 50% no tā ietilpības. Gadījumos, ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējas kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, ir jāmarķē sēdvietas, lai nodrošinātu distancēšanās prasības. Papildu drošības pasākumi noteikti Ministru kabineta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un ir spēkā no š.g. 27. novembra.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) līdz katras nedēļas otrdienai savā tīmekļvietnē publicēs informāciju par pašvaldībām, uz kurām attieksies papildu drošības pasākumi. Tie stāsies spēkā tās pašas nedēļas ceturtdienā. Informācijai par saslimstības rādītājiem Latvijā un citās valstīs var sekot līdzi SPKC mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv.

Iedzīvotāji tiek aicināti ievērot iepriekš noteiktos drošības pasākumus – obligāti lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā, tai skaitā arī taksometros. Savukārt, iedzīvotāji, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests vai kuri atzīti par kontaktpersonām, sabiedrisko transportu izmantot nedrīkst.

Atsauce uz pirmavotu

Satiksmes ministrija

Atvērt mājaslapu