Pārlekt uz galveno saturu

No 7. aprīļa varēs notikt amatierkustības dalībnieku, interešu un profesionālās ievirzes kultūrizglītības ārtelpu nodarbības grupās līdz 10 personām

Lapa tika atjaunota: 01.04.2021

Nolūkā mazināt Covid-19 izplatību Latvijā un novērst jaunā, daudz infekciozākā vīrusa Lielbritānijas celma pārnesi sabiedrībā, valdība lēma* saglabāt lielāko daļu līdz šim noteikto drošības pasākumu, vienlaikus no 7. aprīļa sperot 1.soli drošības pasākumu izmainīšanā un atļaujot amatierkustības kolektīvu, kā arī interešu un profesionālās ievirzes kultūrizglītības dalībnieku nodarbības ārtelpās grupās līdz 10 personām.

Tāpat valdība lēma atļaut praktiskās dejas apguves klātienes nodarbības Rīgas Baleta skolā, paredzot, ka nodarbības laiks nedrīkst pārsniegt 90 minūtes un uz 1 personu paredzami ne mazāk kā 35 m² telpas.

Tāpat kā līdz šim klātienē iespējams turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas, doties uz bibliotēkām, lai saņemtu grāmatas līdzņemšanai, un iegādāties grāmatas u.c. preces grāmatnīcās.
Lai nodrošinātu kultūras piedāvājuma veidošanu un pārraidīšanu digitālā formātā, strikti ievērojot Kultūras ministrijas izstrādātās vadlīnijas, turpinās filmēšanas darbi un tiešraižu nodrošināšana.
Darbu, ievērojot noteiktos drošības pasākumus, turpina arī foto pakalpojumu sniedzēji. Vairāk…

*-apstiprināti grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”


Soli pa solim, sekojot epidemioloģiskās situācijas attīstībai Latvijā, drošības pasākumi kultūrā TURPMĀK valdībā varētu tikt noteikti:

Nākamais solis drošības pasākumu noteikšanā:

Ja epidemioloģiskā situācija ļauj spert šo soli, klāt nākošās norises kultūras jomā:

2.solis

(14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100’000 iedzīvotāju nepārsniedz 320)

indikatīvi - aprīļa beigas

+ Kultūrvietu, muzeju, bibliotēku klātienes apmeklējumi

3.solis

(14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100’000 iedzīvotāju nepārsniedz 250)

indikatīvi - maijs

+ Brīvdabas auto/laivu pasākumi

4.solis

(kad 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100’000 iedzīvotāju nepārsniedz 200)

indikatīvi – jūnijs

+ Kultūras pasākumi brīvdabā (personu skaits atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas)

Atsauce uz pirmavotu

Kultūras ministrija

Atvērt mājaslapu