LM sagatavojusi informāciju darba devējiem par to, kā rīkoties jauno Covid-19 ierobežojumu un ārkārtējās situācijas laikā
Lapa tika atjaunota: 12.10.2021
Ministru kabinets rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas paredz visā valsts teritorijā izsludināt ārkārtējo situāciju no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim, noteic arī īpašu regulējumu attiecībā uz personu nodarbinātību. Šis regulējums tieši ietekmēs gan darba devēju, gan darbinieku (amatpersonu) tiesības un pienākumus visu ārkārtējās situācijas laiku.
Pildot valdības uzdevumu, Labklājības ministrija sadarbībā ar Valsts kanceleju un vairākām citām ministrijām ir izstrādājusi informatīvo materiālu darba devējiem, kurās sniedz apkopotu informāciju par to, kādas prasības ir jāievēro darbinieku nodarbināšanā, ņemot vērā pēdējā laikā pieņemtos un spēkā stājušos normatīvos aktus.
Ievērojot to, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē šobrīd nav veikti jelkādi pārgrozījumi darba attiecību tiesiskajā regulējumā un noteikts īpašs šai situācijai pielāgots regulējums, tad darba devēju un darbinieku tiesību un pienākumu regulējums ir rodams jau spēkā esošajā Darba likumā. Līdzīgi ir arī attiecībā uz cita veida tiesisko attiecību, kas saistītas ar personu nodarbinātību, regulējumu, jo īpaši dienestā esošajām amatpersonām.
Informatīvajā materiālā ir apkopotas darba devējam (gan publiskajā, gan privātajā sektorā) noteiktās tiesības un uzliktie pienākumi gan par attālinātā darba un darba klātienē organizēšanas pamatprincipiem, vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību, testēšanas iespējamību, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vai atbilstoša negatīva testa neuzrādīšanas tiesiskajām sekām. Arī par darba devēja iespējamo rīcību – sākot no atstādināšanas no darba un dīkstāves un beidzot ar darba tiesisko attiecību izbeigšanu.
Plašāk ar informāciju darba devējiem var iepazīties Labklājības ministrijas mājaslapā.