Pārlekt uz galveno saturu
Latvijā no šā gada 11.oktobra līdz nākamā gada 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija, lai apstādinātu straujo saslimstības pieaugumu

Latvija saņēmusi 19200 Janssen vakcīnu devas; jau šonedēļ būs pieejamas ģimenes ārstu praksēs, vakcinācijas punktos un izbraukuma vakcinācijā

Lapa tika atjaunota: 21.09.2021

Šodien Latvija saņēma 19200 vakcīnas Janssen devas, un, saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju, nākamā piegāde tiek plānota nākamotrdien, kad gaidāmas 19200 devas.

Vakcinācijas darba grupa lēmusi Janssen vakcīnas novirzīt gan stacionāros guļošiem pacientiem, personām, kurām vakcinācija jāveic mājās (guļošajiem pacientiem un personām, kas vecākas par 80 gadiem un viņu mājsaimniecības locekļiem), personām ar garīgās veselības traucējumiem, to iestāžu klientiem, kas sniedz sociālos pakalpojumus ar izmitināšanu (sociālās aprūpes centri, patversmes, krīzes centri u.c.),  kā arī visu iedzīvotāju grupu vakcinēšanai ģimenes ārstu praksēs, ārstniecības iestādēs, t.sk. vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un izbraukumos.

Pēc pakalpojumu sniedzēju veikto pasūtījumu apkopošanas un apstrādes Janssen vakcīnu piegādes vakcinācijas pakalpojuma sniedzējiem tiks veiktas ceturtdien un piektdien.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija radies  ražotāja problēmu dēļ, tika atjaunotas Janssen vakcīnu piegādes Latvijai, saņemot 7200 devas.

Plašāka informācija par vakcīnām, to izcelsmi, iedarbību, drošumu, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem iedzīvotāju jautājumiem.

 

Atsauce uz pirmavotu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu