Pārlekt uz galveno saturu

Epidemioloģiskā situācija Eiropā pasliktinās

Lapa tika atjaunota: 26.07.2021

Pēdējo nedēļu laikā novērots ievērojams saslimstības pieaugums ar Covid-19 vairākās Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs. Nedēļas laikā ES/EEZ 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis par 68%, sasniedzot rādītāju 150,9* (iepriekš 89,6). Jau ceturto nedēļu pēc kārtas saslimstības rādītājs pieaug Kiprā, kur novērojama visaugstākā saslimstība ar Covid-19 Eiropā.  

Latvijas kaimiņvalstīs - Lietuvā un Igaunijā - epidemioloģiskā situācija  arī turpina lēnām pasliktināties - Igaunijā rādītājs pieaudzis līdz 50,8 (iepriekš 39,5), Lietuvā saslimstības rādītājs sasniedzis 34,5 rādītāju (iepriekš 20,6), taču Latvijā saslimstības rādītājs sasniedzis 27,7 (iepriekš 36,1). 

Uzmanību ceļotājiem! 


Pasliktinoties kopējai situācijai Eiropā,  vairākām valstīm pēdējo nedēļu laikā mainījies zema riska valsts statuss uz augsta riska valsts statusu. Aicinām ceļotājus rūpīgi sekot līdzi valstu saslimstības rādītājiem un izvērtēt ceļojumu nepieciešamību. Šobrīd cilvēkiem, kuri nav vakcinējušies, ir jāievēro pašizolācija, atgriežoties no tādām valstīm kā Nīderlande, Spānija, Portugāle, Malta, Kipra, Francija, Dānija, Beļģija, Luksemburga, Monako, Grieķija un Andora. 

Vēršam uzmanību, ka vairākos ceļojuma galamērķos var tikt prasīts vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas fakta apliecinājums  dažādu pakalpojumu saņemšanai, piemēram, muzeja, restorāna, zooloģiskā dārza, teātra apmeklēšanai. Ja plānojat ceļot, aicinām rūpīgi iepazīties ar epidemioloģisko situāciju ceļojuma galamērķī un noteiktajiem piesardzības pasākumiem saslimstības ar Covid-19 mazināšanai. 

Ņemot vērā Covid-19 saslimstības izplatības tendences un prognozes, aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, jo tas joprojām ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā. 

Publicētie valstu saslimstības rādītāji. 

*Aprēķini veikti, pamatojoties uz ECDC datiem.