Pārlekt uz galveno saturu

EM: 5+3 pamatprincipi, kas jāievēro pircējiem un tirgotājiem

Lapa tika atjaunota: 25.03.2021

Kopš š.g. 8. februāra droša tirdzniecība Latvijā tiek organizēta ar papildu prasībām gan pret tirgotājiem, gan pret pircējiem. Covid-19 vīrusa izplatības mazināšana, līdz ar to arī ierobežojumu mazināšana, t.sk. klātienes tirdzniecības paplašināšana, būs atkarīga tikai no mūsu visu kopīgās un katra individuālās rīcības. Tāpēc vēlamies atgādināt, ka tirgotājiem un pircējiem būtībā ir jāievēro dažas pamatlietas jeb drošas iepirkšanās pamatprincipi.

Būtībā ir piecas pamatlietas jeb drošas iepirkšanās principi, kas ir jāievēro pircējam, lai justos droši par savu veselību papildus sejas maskas lietošanai un 2 metru distances ievērošanai:

  1. Iepriekš sagatavots iepirkumu saraksts.
  2. Iepirkšanās vismaz nedēļai uz priekšu.
  3. Došanās uz tirdzniecības vietu vienam.
  4. Ātra iepirkšanās, saīsinot uzturēšanās laiku veikalā.
  5. Dot priekšroku pirkumu veikšanai internetā.

Pamatnostādnes tirgotājiem:

  1. Pēc iespējas biežāk pareizi jāventilē, jāvēdina tirdzniecības telpas un jādezinficē virsmas, tajā skaitā arī iepirkumu grozu un ratu rokturi.
  2. Jākontrolē veikala apmeklētāju plūsma (ar iepirkšanās ratu, grozu vai somu palīdzību).
  3. Jāuzrauga, lai veikala apmeklētāji un darbinieki pareizi lietotu sejas maskas un ievērotu distanci.

Nākamās nedēļas laikā aktuālākā informācija par tirdzniecības ierobežojumiem iedzīvotājiem, kā arī īpaši izveidots informatīvais materiāls tirgotājiem būs pieejams mājaslapā www.drosspaliekdross.lv. Sagatavotais materiāls kalpos par vienu no atbalsta mehānismiem tirgotājiem un būs paredzēts izvietošanai tirdzniecības telpās. Mājaslapā pieejamā informācija tirgotājiem kalpos kā atbalsts, lai nodrošinātu drošas tirdzniecības īstenošanu praksē, kā arī ļautu sagatavoties darbam klātienē tiem uzņēmējiem, kuri gaida lēmumu par tirdzniecības atsākšanu.

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu