Pārlekt uz galveno saturu
2023. gada maijā Pasaules veselības organizācija paziņoja, ka Covid-19 pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Informācija mājaslapā vairs netiek regulāri atjaunota.

Digitālo Covid-19 sertifikātu var saņemt 93 valsts klientu apkalpošanas centros un vairākās lielajās pilsētās

Lapa tika atjaunota: 04.07.2021

Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu, vai, kuriem nav iespējas autorizēties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, savu digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcināciju, laboratorisko testu vai Covid-19 pārslimošanu var saņemt visos jeb 93 valsts pārvaldes vienotajos klientu apkalpošanas centros, kā arī vairākos informācijas centros lielajās pilsētās, tajā skaitā Rīgā, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

No 1. jūlija iedzīvotāji var pieteikties Rīgas pašvaldībā, lai saņemtu savu digitālo Covid-19 sertifikātu, savukārt no 5. jūlija digitālo Covid-19 sertifikātu varēs izdrukāt un saņemt 18 dažādās adresēs Rīgā. Vairāk informācijas var noskaidrot Rīgas domes tīmekļvietnē.

Sertifikātu izsniegšanu uzsākuši arī informācijas centri citās lielajās pilsētās – Jūrmalā, Siguldā, Jelgavā, Limbažos, Madonā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Krāslavā, Rēzeknē, Daugavpilī un Liepājā.

Visu klientu apkalpošanas centru tālruņus pieraksta veikšanai iedzīvotāji var noskaidrot, zvanot pa tālruni 8989, vai lūdzot kādam tuviniekam apskatīt informāciju NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Digitālais Covid-19 sertifikāts”.

NVD vērš uzmanību, ka sākumā ar klientu apkalpošanas centru vai informācijas centru ir jāsazinās, lai noskaidrotu klientu apkalpošanas kārtību Covid-19 epidēmijas apstākļos un veiktu pierakstu. Dodoties uz vizīti, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība). Ierodoties klātienē, būs jāaizpilda un jāparaksta veidlapa. Centra darbinieks vizītes laikā sagatavos iedzīvotāja digitālo Covid-19 sertifikātu un izsniegs to papīra formātā.

Jau ziņots, ka no 1. jūnija Latvijas Republikā ir uzsākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana. Savu digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcināciju, laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 pārslimošanu iedzīvotāji var izveidot tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, pieslēdzoties ar kādu no www.latvija.lv portāla drošas piekļuves līdzekļiem.

Līdz šim tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ir izveidots jau vairāk nekā 630 tūkst. digitālo Covid-19 sertifikātu. Visbiežāk iedzīvotāji izveidojuši sertifikātu par veikto vakcināciju pret Covid-19 – kopumā vairāk nekā 530 tūkst. sertifikātu. Izveidoti arī vairāk nekā 72 tūkst. laboratoriskā testa rezultāta sertifikātu un vairāk nekā 28 tūkst. sertifikātu par Covid-19 pārslimošanu.