Pārlekt uz galveno saturu

Atvieglo darbinieku testēšanas procesu

Lapa tika atjaunota: 01.07.2021

Lai atvieglotu darbinieku testēšanas procesu, pakalpojuma sniedzējiem un organizatoriem, kuru darbinieki nav vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, bet strādājot, nonāk saskarē ar klientiem,  paredzēta iespēja testēšanai izmantot arī ātro antigēna testu.

Grozījumi attiecas uz pakalpojumu sniedzējiem, kuri darbojas vidējā jeb "dzeltenajā" drošības līmenī, kas nosaka, ka darbiniekiem, kuri nonāk saskarē ar klientiem un kam nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, nepieciešams testēšanas sertifikāts. Līdz šim bija noteikts, ka, lai iegūtu testēšanas sertifikātu, ir jābūt negatīvam PĶR testam. Šī testēšanas metode aizņem vairāk laika, jo paņemtie paraugi tiek nogādāti un pārbaudīti laboratorijā, līdz rezultātu saņemšanai var nākties gaidīt vairākas stundas.

Savukārt ātrā antigēna testēšanas metode paredz ātru rezultātu. Pēc parauga paņemšanas, rezultāti pieejami jau dažu minušu laikā. Testēšanu visos gadījumos veic ārstniecības personāls, testēšanas paraugs tiek ņemts no deguna un kakla. Testēšanu var veikt gan darbiniekiem dodoties uz laboratoriju, gan darba devējam organizējot kolektīva testēšanu darba vietā.

Testēšanas sertifikāta darbības laiks derīgs 96 stundas no analīžu paņemšanas brīža un pārejas periodā, līdz 1. augustam, testēšana tiek nodrošināta par valsts līdzekļiem.

Plašāka informācija par pulcēšanās nosacījumiem un drošības līmeņiem pieejama šeit: Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, atkal iespējams plašāk pulcēties

Atsauce uz pirmavotu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu