Pārlekt uz galveno saturu

16.-18. aprīlī septiņu pilsētu lielajos vakcinācijas centros ar "AstraZeneca" varēs vakcinēties ikviens iedzīvotājs

Lapa tika atjaunota: 18.04.2021

Šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs būs iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām, un iedzīvotāji vakcīnu varēs saņemt, ierodoties minēto pilsētu liela mēroga vakcinācijas centros.

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiks aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiks prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem. Pārējie vakcinēties gribētāji tiks virzīti pa otru rindu. Vakcinācijai katrā no pilsētām būs iepriekš noteikts vakcīnu apjoms. Brīdī, kad vakcīnu apjoms ir izlietots, vakcinācijas centrs konkrētajā dienā beidz savu darbību.

Vakcinācija minētajās pilsētās notiks no 9:00 līdz 17:00 (Ķīpsalas hallē Rīgā un GORS Rēzeknē līdz 19.00) pēc šāda plāna:

 

16. aprīlis, piektdiena

 

Rīga (ATTA centrs - Krasta iela 60),
Jelgava (Zemgales Olimpiskais centrs - Kronvalda 24),
Jūrmala (Jūrmalas sporta skola -
Nometņu iela 2b)

 

17. aprīlis, sestdiena

 

Rīga (ATTA centrs - Krasta iela 60 un Ķīpsalas halle - Ķīpsalas iela 8),
Jelgava (Zemgales Olimpiskais centrs - Kronvalda 24),
Jūrmala (Jūrmalas sporta skola -
Nometņu iela 2b),
Cēsis (bijušais Super Netto veikals - Bērzaines iela 2a),
Liepāja (Liepājas Olimpiskais centrs, Brīvības iela 39),
Daugavpils (Daugavpils sporta komplekss - Parādes 7),
Rēzekne
(GORS - Pils iela 4)

 

18. aprīlis, svētdiena

 

Cēsis (bijušais Super Netto veikals - Bērzaines iela 2a),
Daugavpils (Daugavpils sporta komplekss - Parādes 7)

Vakcinācija notiks bez iepriekšēja pieraksta un tiks vakcinēts jebkurš iedzīvotājs, kurš atbilstoši centru darbības dienai un laikam būs ieradies centrā līdz brīdim, kad vakcīnas ir pieejamas. Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte.

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: 2 metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs

Atvērt mājaslapu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu