Pārlekt uz galveno saturu

Psihoemocionāls atbalsts

Resursi bezmaksas atbalsta saņemšanai

Lapa tika atjaunota: 27.04.2021

Laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir saprotamas un nav nosodāmas, taču ir ļoti svarīgi darīt visu iespējamo, lai palīdzētu sev un saviem līdzcilvēkiem tikt galā ar negatīvo. Profesionālā psihologa konsultācija vai līdzcilvēka uzklausīšana ir viena no efektīvākajām metodēm, lai izvairītos no krīzes radītām sekām. 

Izglītības un zinātnes ministrija ir apkopojusi pieejamos resursus par iespējām gūt psihoemocionālo palīdzību dažādām sabiedrības grupām:

Šajā apkopojumā ir atrodami krīzes tālruņi, kontakti vardarbībā cietušajiem u.c., ir iespēja ne tikai zvanīt, bet sūtīt e-pastu vai risināt sasāpējušos jautājumus Skype. Visi resursi ir bez maksas.


Vairāk par psihiskās veselības veicināšanu uzzini:
  • SPKC tīmekļa vietnē (informatīvie izdevumi, infografikas, plakāti, izglītojošās filmas, kontaktinformācija par valsts apmaksātu psihiatru konsultāciju saņemšanu; ārstu-psihoterapeitu kontaktinformācija, u.c.)
  • Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē  (valsts apmaksātie psihiskās veselības pakalpojumi t.sk., par programmu pusaudžiem depresijas un pašnāvības riska mazināšanai).
  • Veselības ministrijas vietnē www.esparveselibu.lv (uzticamu ekspertu viedokļi, informatīvi materiāli, informācija par līdz šim veiktajām aktivitātēm psihiskās veselības veicināšanas jomā).

Aicinām laicīgi vērsties pēc palīdzības!

document
Telefona numuri atbalstam krīzes situācijā
PDF 1.02 MB 21. decembris 2020

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija

Atvērt mājaslapu

Slimību profilakses un kontroles centrs

Atvērt mājaslapu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu