Pārlekt uz galveno saturu

Pašizolācija

Lapa tika atjaunota: 06.05.2021

Kas ir pašizolācija?

Pašizolācija - norobežošanās no tuviem kontaktiem ar jebkuru cilvēku

Pašizolāciju nepieciešams ievērot, lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību, kas citās pasaules valstīs aizvien ir augstāka nekā Latvijā. 

Pašizolācija ir norobežošanās no tuviem kontaktiem ar jebkuru citu cilvēku, tā attiecas uz personām, kas atgriezušās no ārvalstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50 cilvēkus, kā arī no valstīm, kas nav ES, EEZ vai Šveice (valstu saraksts atrodams šeit). 

Ja persona ierodas no “drošās” valsts, bet tranzītā caur “nedrošo valsti”, tad pašizolācija arī ir jāievēro, līdz ar to, lai izvairītos no nepieciešamības ievērot pašizolāciju, jāizvēlas cits atgriešanas maršruts.

Personas, kas ir ieradušas no  "nedrošām" valstīm un līdz šim ir ievērojušas pašizolāciju, var to pārtraukt, ja valsts vairs nav SPKC "nedrošu valstu" sarakstā.  Turpmāk personai jāievēro tikai distancēšanās un citi epidemiologu norādījumi.

Detalizētākā informācija pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā

KAM JĀIEVĒRO?
 • 10 dienu pašizolācija jāievēro cilvēkiem, kuri Latvijā atgriežas no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50 cilvēkus, kā arī valstīm, kas nav ES, EEZ vai Šveice. Attiecīgo valstu sarakstu Slimību profilakses un kontroles centrs atjauno katru piektdienu.
KAM NAV JĀIEVĒRO?
 • Atgriežoties no ārvalstīm, pašizolācija nav jāievēro, ja ir pārslimots Covid-19, ārsts ir pārtraucis izolāciju un, kopš cilvēkam atklāja Covid-19 (no parauga ņemšanas datuma), nav pagājušas vairāk kā 180 dienas (pusgads). Šo faktu jāspēj pierādīt ar dokumentiem.
 • Vakcinācija pret Covid-19 no pašizolācijas neatbrīvo. Pašizolācija ir jāievēro arī tad, ja cilvēks vakcinēts pret Covid-19! Izņēmumus piemēros ar laiku, kad Latvijā būs vakcinējušies pietiekami daudz cilvēku.
KĀ IEVĒROT?
 • Nodrošināt pašizolāciju dzīvesvietā (šajā laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku).
 • Izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem.
 • 10 dienas novērot savu veselību un divas reizes dienā mērīt ķermeņa temperatūru (ja situācija kļūst kritiska, jāzvana 113).
 • Mazgāt rokas, dezinficēt tās.
 • Dezinficēt virsmas, kurām esi pieskāries.
 • Izvairīties no virsmu aizskaršanas publiskā telpā (piemēram, durvju rokturi, lifta pogas).
 • Drīkst iet ārā (pastaigas dabā), ja ievēro 2 metru distanci no cilvēkiem un izvairās no vietām, kur pulcējas cilvēki (piemēram, veikaliem).
 • Neuzņemt ciemiņus.
 • Neizmantot sabiedrisko transportu.
 • Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei izmantot piegādi mājās, izvairoties no kontakta ar piegādātāju, vai lūgt pārtiku iegādāties tuviniekiem, atstājot iepirkumus pie durvīm. Savukārt, ja nav citu risinājumu, uzliekot sejas masku un ievērojot divu metru distanci starp veikala un aptiekas apmeklētājiem un darbiniekiem, veikalu un aptieku apmeklēt laikā, kad tajā ir vismazāk cilvēku, kā arī stingri ievērot higiēnu. 
CIK ILGI JĀIEVĒRO?
 • 10 dienas kopš atgriešanās Latvijā, ja neparādās saslimšanas simptomi. 
VAI IZSNIEDZ SLIMĪBAS LAPU?
 • Nē! 
ĪPAŠA PIESARDZĪBA 

No 17. septembra papildus drošībai ārstniecības personas, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju darbinieki, izglītības iestāžu un bērnu dārzu darbinieki, kuriem ikdienā ir cieši kontakti attiecīgi ar pacientiem, klientiem un bērniem, pēc izbraukšanas no tā sauktās sarkanās valsts pašizolāciju varēs ievērot tikai desmit dienas, ja astotajā dienā būs veikuši Covid-19 testu un tas būs negatīvs. Ja darbinieks testu neveic, pašizolācija jāievēro 14 dienas.

Pašizolācijas neievērošana darba vietā un darba laikā


Izņēmumi pieļaujami tiem ārvalstu iedzīvotājiem no riska valstīm, kuru:

 • ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei (var netikt piemērota pašizolācija darba pienākumu veikšanas laikā un vietā) (uzzini vairāk!)
 • ierašanās mērķis Latvijā ir dalība starptautiskos sporta pasākumos (uzzini vairāk!)

Personai, ieceļojot Latvijā no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomiskās zonas valsts, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, ar gaisa kuģi vai pa sauszemi u.c., pēc ierašanās Latvijā jāveic papildu Covid-19 tests iespējami tuvākajā testēšanas punktā. Tests jāveic gan bērniem, gan jau vakcinētām personām! Šis nosacījums attiecas arī uz personām, kas Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.

Ja testa rezultāts ir negatīvs:
 • personai jāveic 10 dienu pašizolēšanās savā dzīvesvietā. Pozitīva testa rezultāta gadījumā, vai ja tests nav veikts, personai ir jāizolējas kādā no LIAA mājaslapā publicētajām viesnīcā. Testa un viesnīcas izmaksas sedz ceļotājs!
 • persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu, kur ievēro noteiktos ierobežojumus.
 • Ja testu veikt nav iespējams, persona nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts.
Ja testa rezultāts ir pozitīvs:
 • persona atzīmē informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli;

 • persona informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu.

Uzzini vairāk!

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs

Atvērt mājaslapu