Pārlekt uz galveno saturu
No 25. janvāra darba vietās, veikalos, sabiedriskajā transportā un citās publiskās vietās jālieto medicīniskā maska vai respirators.

Valstu saslimstības rādītāji

Lapa tika atjaunota: 17.01.2022

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izveidojis un katru piektdienu atjauno valstu sarakstu, uz kura balstītas rekomendācijas ceļotājiem.
 

Šobrīd ceļošanas nosacījumi atkarīgi no epidemioloģiskās situācijas konkrētā valstī, tāpēc valstis iedalītas vairākās grupās:

  • īpaši augsta riska valstis,
  • augsta riska Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) valstis, 
  • zema riska Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) valstis,
  • valstis ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ).

Valstu saraksts pieejams SPKC mājas lapā: Valstu saslimstības rādītāji ar Covid-19.

Lai kādu valsti atzītu par epidemioloģiski drošu, tās pēdējo 14 dienu saslimšanas kumulatīvais rādītājs nedrīkst pārsniegt 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem līdzšinējo 50 gadījumu vietā. SPKC rekomendē nedoties uz valstīm, kuru kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 75.

Ja persona atrodas pašizolācijā un valstij, no kuras atgriežas, kumulatīvais rādītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju vairs nepārsniedz 75 tad pašizolāciju drīkst pārtraukt. Vairāk par ceļošanas nosacījumiem uzzini sadaļā "Pārskats par ieceļošanas ierobežojumiem un drošības pasākumiem".

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centra informācija par valstu saslimstības rādītājiem

Atvērt mājaslapu