Pārlekt uz galveno saturu

Pārskats par ieceļošanas ierobežojumiem un drošības pasākumiem

Lapa tika atjaunota: 30.08.2021

No 16. jūnija atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, prasība veikt Covid-19 testu un doties pašizolācijā, ieceļojot Latvijā, ja persona var uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu. Pārejas periodā līdz 1. septembrim digitālajam sertifikātam pielīdzināmu dokumentu angļu vai izceļošanas valsts valodā varēs uzrādīt vai nu papīra formātā, vai elektroniski (viedierīcē).

  Iebraucot no zema riska valsts (ES, EEZ, Šveice, AK, citas valstis) Iebraucot no augsta riska valsts (ES, EEZ, Šveice, AK)  Iebraucot no augsta riska valsts (ārpus ES, EEZ, Šveice, AK) Iebraucot no īpaši augsta riska valsts (ārpus ES, EEZ, Šveice, AK, citas valstis)**
Vakcinētas/Covid-19 pārslimojušas personas Nebūtiska ceļošana: Atļauta Atļauta Atļauta Nav atļauta
Tests pirms ceļojuma: Nav**** Nav**** Nav**** Ir****
Tests iebraucot Latvijā: Nav Nav Nav Ir
Pašizolācija: Nav Nav Nav Ir
Pārējie Nebūtiska ceļošana: Atļauta Atļauta Nav atļauta Nav atļauta
Tests pirms ceļojuma: Ir**** Ir**** Ir**** Ir****
Tests iebraucot Latvijā: Nav*** Nav*** Ir Ir
Pašizolācija: Nav Ir* Ir* Ir

                                                                          

 *ja atgriežas no augsta riska valstīm (saslimstības rādītājs lielāks par 75 gadījumiem uz 100 000 14 dienu laikā)
**ļoti augsta saslimstība vai jauna Covid-19 celma izplatība; vairāk - SPKC mājaslapā
***ja persona ieceļojusi bez testa, tad 24 h laikā par saviem līdzekļiem jāveic PĶR testu tuvākajā testēšanas punktā,veicot reģistrāciju testam tiešsaistē. Līdz brīdim, kamēr saņemts testa  rezultāts, persona uzturas savā dzīvesvietā  vai uzturēšanas vietā, vai kādā no LIAA tūristu mītņu sarakstā norādītajām tūristu mītnēm.
**** Var veikt šādu testu:
PĶR testu 72 h pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai ieceļošanas Latvijā vai
antigēna testu, kas veikts ne agrāk kā 48 h pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai ieceļošanas Latvijā. 

Vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecina tikai sadarbspējīgs ES sertifikāts (elektroniski viedierīcē vai izdrukāts) vai ES, EEZ valstīs, Šveices Konfederācijā vai Apvienotajā Karalistē izdots vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājums. Pārslimošanas apliecinājums ir derīgs 11 līdz 180 dienu kopš saslimšanas sākuma. Ja personas rīcībā nav šāda sertifikāta, uz to attiecas uz nevakcinētām vai nepārslimojušām personām attiecināmas prasības.

No vakcinācijas, pārslimošanas fakta apliecināšanas un testu prasības atbrīvoti:

 • bērni līdz 12 gadu vecumam,
 • transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbinieki, apkalpes locekļi,
 • aviopasažieri, kas, ceļojot tranzītā, nepamet lidlauka kontrolējamo zonu un uzturas tajā līdz 24 h,
 • Valkas novadā un Valgā deklarētie ES valstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji,
 • ES valstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kuri ikdienā šķērso Latvijas sauszemes robežu ar citām ES valstīm, piemēram, saistībā ar nodarbinātību vai izglītību.

No 1. septembra Latvijā bez papildu ierobežojumiem varēs ieceļot no Amerikas Savienotajām Valstīm, Austrālijas Savienības, Izraēlas Valsts, Jaunzēlandes un Kanādas personas, kuras būs vakcinējušas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētu vai Pasaules Veselības organizācijas atzītu vakcīnu vai pārslimojušas Covid-19 un tām būs atbilstošs apliecinājums.vŠis apliecinājums varēs nebūt sadarbspējīga digitālā Covid-19 sertifikāta formā kā tas ir Eiropas Savienības dalībvalstīs. 


Sākot ar 12.07.2021. personas, kuras ieceļo Latvijas Republikā, šķērsojot ārējo sauszemes robežu robežšķērsošanas vietā “Grebņeva”, “Terehova”, “Pāternieki” vai “Silene” un nevar uzrādīt ES sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu vai līdz 2021. gada 1. septembrim citu Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstī, Šveices Konfederācijā vai Apvienotajā Karalistē izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai veikta Covid-19 testa apliecinājumu, nekavējoties par saviem līdzekļiem veic Covid-19 testu minētajā robežšķērsošanas vietā.

Prasība neattiecas uz:

 • bērniem līdz 12 gadu vecumam;
 • Latvijā akreditētajiem ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, starptautisko organizāciju un to pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem;
 • personām, kuras ierodas Latvijā pēc Valsts prezidenta, Saeimas, Ministru kabineta vai tā locekļa, Satversmes tiesas, Augstākās tiesas, Valsts kontroles vai ministrijas ielūguma; 
 • Latvijas vai ārvalsts diplomātiskajiem kurjeriem vai ad hoc diplomātiskajiem kurjeriem, kas uzrāda oficiālu dokumentu, kurā norādīts viņa statuss un diplomātiskā pasta paku skaits; 
 • Latvijas Republikas diplomātiskās pases turētājiem, viņus pavadošo tehnisko personālu un diplomātiskā un konsulārā dienesta ierēdņiem un darbiniekiem, veicot oficiālās funkcijas.

Vairāk par ceļošanu uzzini Ārlietu ministrijas mājaslapā!

Covid 19

Persona tiek uzskatīta par vakcinētu pret Covid-19 šādos gadījumos:

 • sākot ar 22. dienu līdz 90. dienai pēc vakcīnas Vaxzevria (AstraZeneca)* 1. devas saņemšanas:
  • lai persona varētu tikt uzskatīta par vakcinētu pret Covid-19 arī trīs mēnešus pēc 1. devas saņemšanas, tai ir jāveic balstvakcinācija līdz 90. dienai;
  • pēc pabeigtas vakcinācijas personai turpinās vakcinētas personas statuss, bet, ja līdz 90. dienai nav veikta balstvakcinācija, personu vairs nevar uzskatīt par vakcinētu.
 • sākot ar 15. dienu pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar jebkuru citu Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētu vai Pasaules Veselības organizācijas atzītu vakcīnu atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai:
  • Comirnaty (Pfizer) (nepieciešamas 2 devas);

  • Spikevax  (ASV Nacionālais alerģiju un infekciju slimību institūts, Moderna) (nepieciešamas 2 devas);

  • Janssen (Johnson&Johnson) (nepieciešama 1 deva).

*Ceļošanas nolūkiem nepieciešamas divas devas + 14 pilnas dienas

No 21. jūlija vakcinēšanās sertifikātu Covid-19 pārslimojušie iedzīvotāji varēs iegūt, saņemot vienu vakcīnas devu no divu devu Covid-19 vakcīnas 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa.

Atbilde rediģēta 16.07.2021.

Veselība

Atsauce uz pirmavotu

Ārlietu ministrija

Atvērt mājaslapu

Satiksmes ministrija

Atvērt mājaslapu