Pārlekt uz galveno saturu
No 25. janvāra darba vietās, veikalos, sabiedriskajā transportā un citās publiskās vietās jālieto medicīniskā maska vai respirators.

Vizuālie materiāli epidemioloģiski drošākai rīcībai

Vizuālu norāžu kopums, kas Covid-19 apstākļos palīdzēs publiskajā telpā radīt epidemioloģiski drošu vidi.

Lapa tika atjaunota: 08.11.2021

Latvijas vienotais vizuālo norāžu kopums ir radīts, lai Covid-19 apstākļos palīdzētu veidot epidemioloģiski drošu vidi publiskajā telpā, īpaši valsts un pašvaldību institūcijās, izglītības iestādēs, darba vietās, sabiedriskajā transportā, uzņēmumos, pakalpojumu sniegšanas, tirdzniecības, kultūras un izklaides vietās.

Drošību veicinošās vizuālās norādes veidotas, apkopojot labākos pasaules piemērus, balstoties uz Latvijas iedzīvotāju un lietotāju vajadzībām, kā arī ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu norādes.

Vienotā, vizuāli skaidrojošā norāžu un zīmju sistēma mudina iedzīvotājus ievērot drošības pasākumus un nostiprināt tos kā rīcības paradumus ikdienā. Pareiza sejas masku valkāšana, telpu vēdināšana, regulāra roku mazgāšana, distances ievērošana un citi rīcības algoritmi mudina mūs visus kopā iesaistīties Covid-19 izplatības ierobežošanā un pandēmijas uzvarēšanā. 

Šis praktiskais komunikācijas instrumentu komplekts palīdzēs ikvienam, kurš atbild par cilvēku drošību vidē, kur objektīvi iespējama lielāka pulcēšanās. Attēlu izveidē ir lietots zināmais krāsu kods – sarkans – dzeltens – zaļš, norādot uz noteikumiem, kuri ir spēkā katrā telpā, palīdzot padarīt ikdienas rīcību saprotamāku un ērtāku. 

Vizuālo materiālu kopums sevī ietver biežāk sastopamās zīmes un norādes. Iedzīvotājiem atliek tikai tās izdrukāt un izvietot savā skolā, institūcijā, uzņēmumā, pakalpojumu sniegšanas, tirdzniecības, kultūras un izklaides vietā. Vienlaikus ir pieejamas arī tukšās sagataves, lai sniegtu iespēju lietotājam izveidot nepieciešamo papildinājumus Covid-19 vīrusa ierobežošanai un sabiedrības veselības veicināšanai.

Drošai bezmaksas lejupielādei (no Valsts kancelejas Dropbox) pieejamie materiāli:

Ja vēlaties vairāk uzzināt par vizuālo materiālu lietošanu vai sniegt atgriezenisko saiti, lūdzu, rakstiet uz e-pastu socialaisdizains@mk.gov.lv