Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 aktualitātes

Sporta norišu organizēšana

Lapa tika atjaunota: 31.07.2020

Izglītības un zinātnes ministrija ir sagatavojusi noteikumus, kas no 1. augusta jāievēro, organizējot sporta treniņus un sacensības, kā arī aicinot ārvalstu sportistus piedalīties starptautiskos sporta pasākumos Latvijā.

Sporta treniņi un sacensības 
 • Sporta treniņu un sacensību laikā sportisti un sporta darbinieki var neievērot 2 metru distanci, šis nosacījums ir attiecināms arī uz amatieru sportu.
 • Sporta nodarbībās treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 30 personu, turklāt bez vecuma ierobežojuma, uz vienu cilvēku jānodrošina ne mazāk kā 4m2 platības, vienlaikus var norisināties vairāku treniņgrupu aktivitātes, ja to atļauj norises vietas kapacitāte
 • Atļauts rīkot sporta sacensības, ievērojot vispārējos pulcēšanās ierobežojumus (telpās līdz 1000 cilvēkiem, katram nodrošinot 3 m2 platību, vienlaikus neaizņemot vairāk kā 50% telpas kopējās ietilpības, ārā - līdz 3000).
 • Līdz 31. augustam baseinos jānodrošina ne mazāk kā 8 m2 liela ūdens virsmas platība 1 personai, izņemot baseinus labsajūtai, kuros tiek nodrošināta ne mazāk kā 4 m2 liela ūdens virsmas platība.
 • Ūdens virsmas platības ierobežojums neattiecas uz organizētu sporta treniņu un sporta sacensību norisi peldēšanā publiskas lietošanas peldbaseinos.
 • Uz sporta pasākumiem, kas notiek ārā, neattiecas laika ierobežojums, tie var notikt visu diennakti.
Ārvalstu sportistu dalība starptautiskos sporta pasākumos Latvijā

Starptautisks sporta pasākums – starptautiskās sporta federācijas sporta sacensību kalendārā iekļautas starptautiskas nozīmes sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētie oficiālie treniņi), kā arī starptautisko līgu sporta sacensības, kuru saraksts ir publicēts biedrības "Latvijas Sporta federāciju padome" tīmekļvietnē. Šajā kategorijā netiek iekļautas Baltijas vai Latvijas līmeņa sporta sacensības (tai skaitā atklātie čempionāti un kausa izcīņas), izņemot gadījumu, ja tās ir kvalifikācijas sacensības dalībai olimpiskajās vai paraolimpiskajās spēlēs, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos olimpiskajos un paraolimpiskajos sporta veidos.

Ārvalstu sportisti un sporta darbinieki no SPKC sarakstā iekļautajām riska valstīm var ierasties Latvijā un piedalīties starptautiskos sporta pasākumos, ja būs veikti 2 Covid-19 testi un tie būs negatīvi:

 • 1.tests jāveic ne agrāk kā 3 dienas pirms ierašanās Latvijā
 • 2.tests – dienu pēc ierašanās Latvijā (līdz 2. rezultāta saņemšanai jāievēro pašizolācija)
 • 3. jeb atkārtots tests jāveic, ja saistībā ar dalību starptautiskā sporta pasākumā Latvijā jāuzturas ilgāk par 5 dienām

Pēc ierašanās Latvijā ārvalstu sportistiem un sporta darbiniekiem sporta pasākuma organizatoram jāiesniedz apliecinājums par to, ka viņi ievēros visus noteiktos ierobežojumus un novēros savu veselības stāvokli. 
Sportisti nedrīkstēs izmantot sabiedrisko transportu, bet būs jāizmanto savs vai starptautiskā sporta pasākuma organizatora Latvijā nodrošināts transports. 

Sporta pasākuma norises laikā persona nedrīkst apmeklēt citas publiskas vai sabiedriskas vietas, tai skaitā bārus un restorānus, kā arī jācenšas ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem pasākuma norises laikā.

Savukārt starptautiskā sporta pasākuma organizatoram Latvijā pienākums ir:

 • nodrošināt personu aizpildīto apliecinājumu un dokumentu par personām veikto Covi-19 testu rezultātu pieejamību starptautiskā sporta pasākuma norises vietā;
 • nekavējoties informēt attiecīgo starptautisko sporta federāciju, ja sportists, sporta darbinieks vai starptautisko sporta organizāciju pārstāvis starptautiskā sporta pasākumā Latvijā neievēros noteiktos pienākumus. Tādā gadījumā atbilstoši attiecīgās starptautiskās sporta federācijas noteiktajai procedūrai būs nepieciešams lemt par personai izsniegtās akreditācijas anulēšanu.

Ieteikumi profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēm mācību procesa organizēšanai un piesardzības pasākumiem mācību - treniņu nodarbību īstenošanai

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija