Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 aktualitātes

Mācību procesa organizēšana

Risinājumi pilnvērtīga mācību procesa nodrošināšanai

Lapa tika atjaunota: 16.10.2020

7.-12. klašu skolēni vienu nedēļu no 26. līdz 30. oktobrim (nedēļa pēc skolēnu brīvlaika) mācīsies attālināti. 

Izglītības un zinātnes ministrija ir izveidojusi trīs piedāvājumus (A, B un C modeļus), kā izglītības iestādēm organizēt mācību procesu, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un distancēšanās iespējas koplietošanas telpās.

A modelis – mācības klātienē

Izglītības un zinātnes ministrija no 1. septembra rosina izglītības iestādēm plānot mācību procesu klātienē, ja Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits Latvijā strauji nepieaugs. 
Klātienes mācības var notikt, ja visos izglītības līmeņos ir ievēroti drošības pasākumi:

  • Distancēšanās
  • Personiskā veselības stāvokļa uzraudzība
  • Higiēnas ievērošana
  • Savlaicīga informēšana
B modelis – mācības daļēji attālināti

Ja izglītības iestāde nevar nodrošināt drošu distancēšanos – koplietošanas telpu piepildījums mācību laikā, starpbrīžos un pasākumos ir pārāk blīvs –, mācības notiek daļēji attālināti:

  • 1.–6. klase mācās klātienē
  • 7.–12. klasei mācības var tikt organizētas klātienē (40–60%) un attālināti profesionālās izglītības iestādēm 60–80% klātienē, 20– 40% attālināti
  • Augstskolās šī proporcija ir atkarīga no studiju programmas specifikas

C modelis – mācības attālināti

Ja izglītības iestādē ir konstatēta inficēšanās vai saslimstība ar Covid-19, vai valstī, pašvaldībā vai skolā ir noteikti vīrusa ierobežošanas pasākumi, mācības notiek attālināti. Šo modeli var piemērot klasei, klašu grupai vai visai izglītības iestādei. C modelī attālinātam mācību procesam saturu var plānot mazākā apjomā nekā mācībām klātienē.

Bērnudārzi

Pirmsskolas izglītības iestādes un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniegšanas vietas darbojas ierastajā kārtībā, ievērojot vispārējus piesardzības pasākumus – dezinfekcija, distancēšanās, veselības stāvokļa novērošana. Ieteikumi piesardzības pasākumu īstenošanai.

Pieaugušo izglītība

Pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un pieaugušo neformālās izglītības programmās maksimālais personu skaits grupā ir 30.

Vairāk informācijas, vadlīnijas un padomi attālinātā mācību procesa organizēšanai ir atrodami Valsts izglītības satura centra un Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļvietnē.
 

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija