Pārlekt uz galveno saturu

Prioritāro grupu vakcinācija

Uzzini vairāk par aktualitātēm prioritāro grupu vakcinācijas procesā!

Lapa tika atjaunota: 05.05.2021

Atgādinām, ka vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir brīvprātīga, tomēr aicinām vakcinēties, lai atgrieztos normālā dzīves ritmā!

Latvijā vakcinācija pret Covid-19 notiek, nosakot un pirmās vakcinējot prioritārās iedzīvotāju grupas. Šāda vakcinēšanas procesa kārtība radīta, ņemot vērā, ka vakcīnas pret Covid-19 Eiropas Savienībā tiek reģistrētas pakāpeniski un reģistrēto vakcīnu ražošanas un piegāžu apjomi ir ierobežoti. Ņemot vērā Eiropas Komisijas rekomendācijas un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus, Veselības ministrija, nosakot prioritāri vakcinējamās sabiedrības grupas, vadījusies pēc medicīniskām un epidemioloģiskām indikācijām:

  1. personas, kas ir pakļautas visaugstākajam inficēšanās riskam un kas ir saistītas ar pastāvīgu uzturēšanos iestādēs ar visaugstāko Covid-19 izplatības risku (piemēram, ārstniecības personas, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti u. c.);
  2. personas, kurām Covid-19 inficēšanās saistīta ar smagiem veselības traucējumiem un nāvi (piemēram, seniori, personas ar hroniskām slimībām, personas, kurām tiek veiktas nopietnas medicīniskas manipulācijas);
  3. personas, kuras uzturas paaugstinātas inficēšanās apstākļos, kur nav iespējams ievērot distancēšanos, un kuras saskaras ar lielu skaitu citu cilvēku, tādējādi veicinot infekcijas pārnešanu plašāk sabiedrībā (piemēram, izglītības iestāžu pedagogi).
Šobrīd uzsākta vakcinācija visām personu grupām izņemot nepilngadīgos. Prioritāri vakcinējamo personu grupu saraksts ir publicēts Veselības ministrijas tīmekļvietnē.

Vakcinācijai var pieteikties:

Šeit atradīsi ārstniecības iestādes un ģimenes ārstu prakses, kur veic vakcināciju pret Covid-19.

Aicinām aktuālo informāciju par vakcināciju pret Covid-19 meklēt arī SPKC tīmekļvietnē!

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs

Atvērt mājaslapu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu