Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 izplatības ierobežošanai ārkārtējā situācija Latvijā spēkā līdz 2020. gada 9. jūnijam. Fiziskā distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi joprojām jāievēro!
Covid-19 aktualitātes

Pašizolācija

Lapa tika atjaunota: 03.06.2020

Kas ir pašizolācija?

Pašizolācija - norobežošanās no tuviem kontaktiem ar jebkuru cilvēku

Pašizolāciju nepieciešams ievērot, lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību, kas citās pasaules valstīs aizvien ir augstāka nekā Latvijā. 

Pašizolācija ir norobežošanās no tuviem kontaktiem ar jebkuru citu cilvēku, tā attiecas uz personām, kas atgriezušās no ārvalstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15 cilvēkus, kā arī no valstīm, kas nav ES, EEZ vai Šveice (valstu saraksts atrodams šeit). 

Ja persona ierodas no “drošās” valsts, bet tranzītā caur “nedrošo valsti”, tad pašizolācija arī ir jāievēro, līdz ar to, lai izvairītos no nepieciešamības ievērot pašizolāciju, jāizvēlas cits atgriešanas maršruts.

Personas, kas ir ieradušas no "drošām" valstīm un līdz šim ir ievērojušas pašizolāciju, var to pārtraukt, un turpmāk ievērot tikai distancēšanās un citus epidemiologu norādījumus. 

Detalizētākā informācija pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā

KAM JĀIEVĒRO?
 • Cilvēkiem, kas pēdējo 14 dienu laikā atgriezušies no "nedrošām" valstīm - t.i. tādām, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15 cilvēkus, kā arī valstīm, kas nav ES, EEZ vai Šveice. Attiecīgo valstu sarakstu Slimību profilakses un kontroles centrs atjauno katru piektdienu un tas tiek publicēts centra mājaslapā. 
KĀ IEVĒROT?
 • Nodrošināt pašizolāciju dzīvesvietā (šajā laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku).
 • Izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem.
 • 14 dienas novērot savu veselību un divas reizes dienā mērīt ķermeņa temperatūru (ja situācija kļūst kritiska, jāzvana 113).
 • Mazgāt rokas, dezinficēt tās.
 • Dezinficēt virsmas, kurām esi pieskāries.
 • Izvairīties no virsmu aizskaršanas publiskā telpā (piemēram, durvju rokturi, lifta pogas).
 • Drīkst iet ārā (pastaigas dabā), ja ievēro 2 metru distanci no cilvēkiem un izvairās no vietām, kur pulcējas cilvēki (piemēram, veikaliem).
 • Neuzņemt ciemiņus.
 • Neizmantot sabiedrisko transportu.
 • Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei izmantot piegādi mājās, izvairoties no kontakta ar piegādātāju, vai lūgt pārtiku iegādāties tuviniekiem, atstājot iepirkumus pie durvīm. Savukārt, ja nav citu risinājumu, uzliekot sejas masku un ievērojot divu metru distanci starp veikala apmeklētājiem un darbiniekiem, veikalu apmeklēt laikā, kad veikalā ir vismazāk cilvēku, kā arī stingri ievērot higiēnu. 
CIK ILGI JĀIEVĒRO?
 • 14 dienas kopš atgriešanās Latvijā, ja neparādās saslimšanas simptomi. 
KUR IESPĒJAMS PAŠIZOLĒTIES?

Viesnīcas Latvijā, kas piedāvā nodrošināt klientu pašizolācijas iespējas. 
Papildu informācija par pašizolēšanās iespējām ārpus Rīgas pieejama Lauku ceļotāja mājas lapā

VAI IZSNIEDZ SLIMĪBAS LAPU?
 • Nē (izņēmuma gadījumi ir ārstniecības iestāžu, sociālās aprūpes iestāžu un izglītības iestāžu darbinieki).  

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs