Pārlekt uz galveno saturu
No 25. janvāra darba vietās, veikalos, sabiedriskajā transportā un citās publiskās vietās jālieto medicīniskā maska vai respirators.

Lietotne “Apturi Covid”

Lapa tika atjaunota: 06.05.2021

Lietotne Apturi Covid ir ātrākais veids, kā uzzināt, ka Tev bijusi saskare ar Covid-19 saslimušo. Nepaliec neziņā un pieņem pārdomātus lēmumus! Lai mazinātu ierobežojumus, slimības uzliesmojumus jāspēj nocirst jau saknē. Mēs katrs varam palīdzēt to darīt, ja izmantosim šo lietotni.

Kāpēc izmantot šo lietotni?


Lietotne ir risinājums, lai palīdzētu Latvijā ierobežot vīrusa izplatību, un ātrāk uzzinātu, vai esi bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja nepieciešams.


Kā darbojas lietotne?


Tā ir balstīta uz Eiropas, tai skaitā arī Latvijas, zinātnieku izstrādātu metodoloģiju, kā arī uz jauno Google un Apple izstrādāto Bluetooth signālu apmaiņas algoritmu, un tās izmantošana ir brīvprātīga. Lietotne anonīmi ar Bluetooth tehnoloģiju piefiksē tuvumā (~2 metri un ilgāk par 15 minūtēm) esošos viedtālruņus, kuros arī darbojas šī lietotne. Fiksētā informācija glabājas lietotāja viedtālrunī un pēc 14 dienām automātiski dzēšas.

Neatkarīgi no tā, vai lietotni izmanto, vai neizmanto, SPKC sazinās ar iedzīvotājiem, kam ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19. Šo informāciju SPKC saņem nevis no lietotnes, bet no ārstniecības iestādēm. Ja saslimušais izmanto lietotni, lai aktivizētu anonīma paziņojuma nosūtīšanu fiksētajiem kontaktiem, kam bijis inficēšanās risks, lietotnē nepieciešams ievadīt kodu. Kodu iespējams saņemt divos veidos - rakstot uz apturicovid@spkc.gov.lv vai arī kods tiek atsūtīts pēc sarunas ar SPKC epidemiologu. Paziņojuma saņēmējam netiek atklāta paziņojuma izsūtītāja identitāte. Tāpat saslimušajam nav pieejama informācija, kas ir paziņojuma saņēmēji.


Kuros viedtālruņos darbosies lietotne?


Lietotnes darbībā tiek izmantots Google un Apple izstrādātais Exposure Notification ietvars, kurš darbojas uz visām iOS ierīcēm, kuras atbalsta jaunāko operētājsistēmas versiju 13.5 (tās ir: iPhone 6S, 6S Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE 2020), kā arī Android ierīcēm, kuru operētājsistēma ir ne vecāka par 6.0. versiju.
Lietotne šobrīd nedarbojas uz šīm ierīcēm: HUAWEI P SMART.

Lejupielādē lietotni Apturi Covid:
App Store: https://apps.apple.com/app/id1513573144
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.spkc.gov.apturicovid

Detalizētāks lietotnes apraksts atrodams šeit.

Atsauce uz pirmavotu

Veselības ministrija

Atvērt mājaslapu