Pārlekt uz galveno saturu

Sporta norišu organizēšana

Lapa tika atjaunota: 02.04.2021

Sporta treniņi un sacensības
 • Sporta treniņi (nodarbības) grupās var notikt tikai ārpus telpām ne vairāk kā 10 cilvēkiem (neskaitot treneri, sporta personālu). Netiek izmantotas kopīgās ģērbtuves.
 • Sporta treniņus un nodarbības ārtelpās drīkst uzsākt ne agrāk kā plkst. 6.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 22.00
 • Telpās treniņi nenotiek: sporta klubi neuzņem klientus iekštelpās – nestrādā trenažieru zāles un nevar doties uz klubu trenēties individuāli.
 • Ja to pieļauj attiecīgās ārtelpas sporta norises vietas platība, vienlaikus drīkst norisināties vairāku treniņgrupu darbs, ja dažādu treniņgrupu plūsmas fiziski nepārklājas, kā arī tiek nodrošināta to darbības atsevišķa uzraudzība.
 • Ir atļauta sporta inventāra noma un lietošana ārā
 • Arī nepilngadīgiem profesionāliem sportistiem (personas, kuras uz līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un piedalās tajās) ir atļauts piedalīties komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensībās
 • Trenēties iekštelpās, neievērojot ierobežojumus, var Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportisti, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu pieaugušie sportisti, Murjāņu sporta ģimnāzijas un augstas klases sportistu sagatavošanas centru audzēkņi, kā arī tādi Latvijas jauniešu un junioru izlašu sportisti, kuri gatavojas dalībai attiecīgā vecuma Eiropas vai pasaules čempionātā
 • Aizliegts organizēt sporta pasākumus, piemēram, sacensības, izņemot:
  • Atļauts organizēt starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētos oficiālos treniņus) izlašu sportistiem, ja tās norisinās bez skatītājiem.
  • Atļautas komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai profesionāli sportisti, ja tās norisinās bez skatītājiem.
  • Sporta sacensības drīkst norisināties visās Latvijas komandu sporta spēļu augstākajās līgās, ja tajās tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls pieaugušajiem
  • Atļauts rīkot sacensības ne tikai Latvijas pieaugušo izlašu sportistiem, bet arī izlašu sportistiem vecumā no 15 gadiem, stingri ievērojot visus epidemioloģiskās prasības un nosacījumus
Ārvalstu sportistu dalība starptautiskos sporta pasākumos Latvijā

Starptautisks sporta pasākums – starptautiskās sporta federācijas sporta sacensību kalendārā iekļautas starptautiskas nozīmes sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētie oficiālie treniņi), kā arī starptautisko līgu sporta sacensības, kuru saraksts ir publicēts biedrības "Latvijas Sporta federāciju padome" tīmekļvietnē. Šajā kategorijā netiek iekļautas Baltijas vai Latvijas līmeņa sporta sacensības (tai skaitā atklātie čempionāti un kausa izcīņas), izņemot gadījumu, ja tās ir kvalifikācijas sacensības dalībai olimpiskajās vai paraolimpiskajās spēlēs, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos olimpiskajos un paraolimpiskajos sporta veidos.

Ārvalstu sportisti un sporta darbinieki no SPKC sarakstā iekļautajām riska valstīm var ierasties Latvijā un piedalīties starptautiskos sporta pasākumos, ja būs veikti 2 Covid-19 testi un tie būs negatīvi:

 • 1.tests jāveic ne agrāk kā 3 dienas pirms ierašanās Latvijā
 • 2.tests – dienu pēc ierašanās Latvijā (līdz 2. rezultāta saņemšanai jāievēro pašizolācija)
 • 3. jeb atkārtots tests jāveic, ja saistībā ar dalību starptautiskā sporta pasākumā Latvijā jāuzturas ilgāk par 5 dienām

Pēc ierašanās Latvijā ārvalstu sportistiem un sporta darbiniekiem sporta pasākuma organizatoram jāiesniedz apliecinājums par to, ka viņi ievēros visus noteiktos ierobežojumus un novēros savu veselības stāvokli. 
Sportisti nedrīkstēs izmantot sabiedrisko transportu, bet būs jāizmanto savs vai starptautiskā sporta pasākuma organizatora Latvijā nodrošināts transports. 

Sporta pasākuma norises laikā persona nedrīkst apmeklēt citas publiskas vai sabiedriskas vietas, tai skaitā bārus un restorānus, kā arī jācenšas ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem pasākuma norises laikā.

Savukārt starptautiskā sporta pasākuma organizatoram Latvijā pienākums ir:

 • nodrošināt personu aizpildīto apliecinājumu un dokumentu par personām veikto Covid-19 testu rezultātu pieejamību starptautiskā sporta pasākuma norises vietā;
 • nekavējoties informēt attiecīgo starptautisko sporta federāciju, ja sportists, sporta darbinieks vai starptautisko sporta organizāciju pārstāvis starptautiskā sporta pasākumā Latvijā neievēros noteiktos pienākumus. Tādā gadījumā atbilstoši attiecīgās starptautiskās sporta federācijas noteiktajai procedūrai būs nepieciešams lemt par personai izsniegtās akreditācijas anulēšanu.

Ieteikumi profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēm mācību procesa organizēšanai un piesardzības pasākumiem mācību - treniņu nodarbību īstenošanai

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija

Atvērt mājaslapu