Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 izplatības ierobežošanai ārkārtējā situācija Latvijā spēkā līdz 2020. gada 9. jūnijam. Fiziskā distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi joprojām jāievēro!
Covid-19 aktualitātes

Izglītība

Lapa tika atjaunota: 11.05.2020

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, ārkārtējās situācijas laikā mācību process visās izglītības iestādēs ir norisinājies attālināti, taču pakāpeniski atgriežoties pie pilnvērtīgā izglītības procesa, tika atviegloti līdzšinējie ierobežojumi un vairākās izglītības jomas aktivitātes ar 1. jūniju var tikt īstenotas klātienē.

Izglītības process no 1. jūnija

No š.g. 1. jūnija atļauts klātienē organizēt: 

  • valsts pārbaudījumus un iestājpārbaudījumus pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, profesionālās kvalifikācijas eksāmenus un iestājpārbaudījumus, kā arī pieaugušo mācību un interešu izglītības procesu.
  • bērnu nometnes, kuru rīkošanai Izglītības un zinātnes ministrija ir sagatavojusi detalizētas vadlīnijas dažādu nometņu organizatoriem.
  • neievērojot 2 metru distanci, sporta treniņus tiem sportistiem, kuri ir Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus. Cīņu sporta veidu sportistiem joprojām jāievēro 2 metru distance.

Var organizēt arī pārējos bezkontakta treniņus, ievērojot šādus nosacījumus:

  • Amatiermākslas kolektīvu - koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru, kokļu mūzikas ansambļu, vokālo ansambļu, amatierteātru, folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu, tautas mūzikas grupu (kapelu), tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu u.c. amatiermākslas kolektīvu – darbību un mēģinājumus iekštelpās un ārā, strikti ievērojot ar kultūras ministra rīkojumu izdotā sanitārā protokola prasības. Jautājumu gadījumā aicinām vērsties Latvijas Nacionālā kultūras centrā: lnkc@lnkc.gov.lv / 67228985.

 

Sanitārais protokols amatiermākslas kolektīviem

Pirmsskolas izglītības iestādēs līdz ārkārtējās situācijas perioda beigām darbojas dežūrgrupas, bet turpmāk – vasaras periodā – ierastajā režīmā.

Ņemot vērā Covid-19 neprognozējāmo epidemioloģisko attīstību un rūpējoties par sabiedrības drošību, kā arī respektējot dziesmusvētku tradīcijas nepārtrauktības nozīmi, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tika pārcelti uz 2021. gada vasaru. Visa aktuālā informācija tiek ievietota VISC mājaslapā un svētku mājaslapā Nacgavilet.lv
 

Atsauce uz pirmavotu

Izglītības un zinātnes ministrija