Pārlekt uz galveno saturu
Latvijas Republikas teritorijā no 9. novembra līdz 6. decembrim tiek izsludināta ārkārtējā situācija

Atbalsts uzņēmējiem

Atbalsta iespējas un mehānismi

Lapa tika atjaunota: 11.11.2020

Valsts ieņēmumu dienesta administrētais atbalsts
 • Piesakoties līdz 2020. gada 30. decembrim, Covid-19 krīzes skartie uzņēmēji varēs saņemt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu vai sadalīšanu nomaksas termiņos uz laiku līdz trim gadiem. Pamatotu iesniegumu par nepieciešamību termiņu sadalīt vai pagarināt nodokļu maksātājam būs jāiesniedz 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās. Šim nokavētajam nodokļu maksājumam netiks aprēķināta nokavējuma nauda, savukārt informācija par uzņēmumu netiks iekļauta VID administrēto nodokļu parādnieku datu bāzē.
 • Tāpat ir saglabāta norma, kas paredz, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumus 2020. gadā varēs neveikt. Savukārt ziedojumu veicējiem ir saglabātas labvēlīgās iespējas 2020. gadā veikt ziedojumus COVID-19 seku pārvarēšanas un novēršanas veicināšanai, nepiemērojot tiem uzņēmumu ienākuma nodokli.
 • Līdz 2020.gada beigām VID turpinās nodrošināt apstiprinātās pārmaksātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) summas atmaksu īsākā termiņā, nekā to paredz spēkā esošais PVN likums. Tādējādi uzņēmēju rīcībā būs vairāk brīvu finanšu līdzekļu COVID-19 vīrusa izraisītās krīzes pārvarēšanai.
 • VID 2020., 2021., 2022. un 2023. gadā neizslēgs no Padziļinātās sadarbības programmas vai nepazeminās programmas līmeni tiem Padziļinātās sadarbības programmas dalībniekiem, kurus ietekmējušas Covid-19 izplatības radītās finanšu sekas. Vienlaikus programmas dalībniekam būs jānodrošina pierādījumi, ka objektīvie apstākļi radušies Covid-19 izplatības seku rezultātā.
 • Tika saglabāta alkoholisko dzērienu distances tirdzniecība.

!Vēršam uzmanību, ka ar 2020.gada 10.jūniju ir aizliegts izmantot nedenaturētu etilspirtu dezinfekcijas līdzekļu ražošanā.

Valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā ir atrodama detalizēta informācija par kritērijiem potenciālajiem atbalsta saņēmējiem, piešķiršanas nosacījumiem un saņemšanas procedūru. 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.  !Zvanot uz tālruni 67120000, var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Finanšu institūcijas ALTUM atbalsts

Finanšu institūcijā ALTUM uzņēmēji var pieteikties:

Vairāk par šiem atbalsta mehānismiem var uzzināt, zvanot uz tālruni 26655309.

Atbalsts uzņēmumiem nomas maksai

Valsts un pašvaldību iestādes kapitālsabiedrības uz noteiktu laiku atbrīvo Covid-19 krīzes skarto nozaru komersantus no nomas maksas vai lemj par nomas maksas samazinājumu.

Uzņēmējam jāsazinās ar vietējo pašvaldību, lai noskaidrotu par iespēju saņemt nomas maksas samazinājumu.

Papildu informācija: Aktualizēti noteikumi saistībā ar nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu

Banku atbalsts uzņēmējiem

Krīzes seku mazināšanai bankas izveidojušas risinājumus gan kredīta brīvdienu noteikšanai un pamatsummas atlikšanai, gan citu saistību atlikšanai uz laiku. Ja esi kredītņēmējs, vari vienoties ar kredītiestādi par izmaiņām maksājumu grafikā.

Rūpējoties par klientu un banku sektora darbinieku drošību, liela daļa banku pakalpojumu pieejami attālināti.
Saraksts ar bankām un to kontaktiem pieejams Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājaslapā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsts
 • Atbalsts tūrisma nozares uzņēmumiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai
  Atbalsta programma tūrisma nozares uzņēmumiem vīrusa Covid-19 izraisīto krīzes seku pārvarēšanai un nodarbinātības sekmēšanai. Tūrisma nozares uzņēmumi, kuri atbildīs noteikumos minētajiem kritērijiem, varēs saņemt atbalstu 30 % apmērā no 2019. gadā veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām . Maksimālais atbalsts vienam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai varēs sasniegt 800 tūkstošus eiro. Pieteikums atbalsta saņemšanai jāiesniedz līdz 2020. gada 30. septembrim
 • Atbalsts eksportējošiem uzņēmumiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai
  Atbalsta programma eksportējošiem uzņēmumiem vīrusa Covid-19 izraisīto krīzes seku pārvarēšanai un nodarbinātības sekmēšanai. Eksportējošie uzņēmumi, kuri atbildīs noteikumos minētajiem kritērijiem, varēs saņemt atbalstu 25 % apmērā no 2019. gadā veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Maksimālais atbalsts vienam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai varēs sasniegt 800 tūkstošus eiro. Pieteikums atbalsta saņemšanai jāiesniedz līdz 2020. gada 30. septembrim
 • Izņēmumi 14 dienu pašizolācijas neievērošanai darba pienākumu veikšanai
  Ārvalstniekiem, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, var netikt piemērota 14 dienu pašizolācija darba pienākumu veikšanas laikā un vietā.

Plašāka informācija:
Tālrunis: +371 68803505
E-pasts: jautajumi@liaa.gov.lv

Atsauce uz pirmavotu

Ministru kabinets