Pārlekt uz galveno saturu

Sociālais atbalsts

Kādu atbalstu var saņemt iedzīvotāji?

Lapa tika atjaunota: 25.05.2021

Pabalsts krīzes situācijā

Pabalstu krīzes situācijā pašvaldība piešķir tiem, kuri Covid-19 radīto ierobežojumu rezultātā nevar nodrošināt savas pamatvajadzības. Turklāt ir iespēja saņem papildus 50 eiro par katru aprūpē esošu bērnu līdz 18 gadu vecumam. Par atbalstu iedzīvotājiem jāinteresējas savā pašvaldībā.

Dīkstāves atbalsts

Dīkstāves pabalsta apmērs no 2021. gada 1. janvāra ir 500 līdz 1000 eiro, turklāt ir iespēja saņemt papildus 50 eiro par katru apgādībā esošu bērnu līdz 24 gadu vecumam. Par dīkstāves pabalstu vairāk informācijas sadaļā “Atbalsts uzņēmējiem un darbiniekiem”.

Slimības palīdzības pabalsts

Slimības palīdzības pabalsts ir pieejams vecākiem gadījumos, kad nevar strādāt attālināti un bērns līdz 10 gadu vecumam mācās attālināti vai bērnudārza grupiņa ir slēgta. Šis pabalsts pieejams arī vecākiem, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam. Vēl tas ir pieejams  personām, kuras aprūpē pilngadīgu personu ar invaliditāti, ja piešķirts dienas centra pakalpojums, kas Covid-19 dēļ nav pieejams.
Pabalstu izmaksā 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par iepriekšējiem 12 kalendārajiem mēnešiem. Lai to saņemtu, nepieciešams iesniegt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Uzzini, kā saņemt pabalstu, apskatoties infografikā!

Atbalsts vecāku pabalsta saņēmējiem

Atbalsts ir pieejams sociāli apdrošinātajām personām, kurām piešķirtā vecāku pabalsta periods (līdz bērna viena gada vai pusotra gada vecumam) beidzas laikā, kad cilvēki nevar atgriezties darbā Covid-19 ierobežojumu dēļ. Atbalsta apmērs - piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti

Lai turpinātu atbalsta saņemšanu, uz pusgadu automātiski pagarina iepriekš pieņemtos lēmumus par invaliditāti, ja nav iesniegti dokumenti. Ja var iesniegt dokumentus – lēmumu pieņem parastajā kārtībā. Cilvēkiem ar invaliditāti iespējams saņemt asistenta pakalpojumu arī pēc ārkārtējās situācijas beigām - atbilstoši vidējam stundu apjomam, kas tika izmantots iepriekšējos trijos kalendāra mēnešos.  Labklājības ministrijas sagatavotās atbildes par atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti ārkārtējās situācijas laikā.

Bezdarbniekiem

Atbilstību trūcīgā vai maznodrošinātā statusam automātiski pagarina uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu mēnesi pēc tās. 

Valsts apmaksā slimības lapas no pirmās dienas ar Covid-19 saistītajos gadījumos un esot karantīnā. Uzzini vairāk!

Valsts apmaksā slimības lapas arī par pirmajām 3 dienām akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumā.

Informācija par sociālā atbalsta veidiem ir apkopota Labklājības ministrijas tīmekļvietnē


Atbalsts pašizolācijai tūristu mītnēs

Līdzfinansējumu pašizolācijai viesnīcās var saņemt:

 • Covid-19 slimnieku kontaktpersonas;
 • Covid-19 pacienti ar viegliem slimības simptomiem;
 • Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā, kam vēl saglabājas simptomi;
 • Nepilngadīgo Covid-19 pacientu slimnieku kontaktpersonu viena pavadošā pilngadīgā persona.

Atbalsta apjoms un ilgums:

 • 80% no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī;
 • ēdināšanas izmaksas tiek segtas 80% apmērā, bet ne vairāk kā 10 eiro diennaktī;
 • ja izmitinās nepilngadīga persona, kas inficējusies ar Covid-19 vai slimnieka kontaktpersona, tad atbalstu tādā pašā apmērā var saņemt arī viena pavadoša pilngadīga persona;
 • persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā gan par izmitināšanu, gan par ēdināšanu;

 • izmitināšanas ilgums ir 14 dienas vai ārsta izziņā noteiktais. Pamatojoties uz ārsta izziņu, to būs iespējams pagarināt vēl par 14 dienām.

Kā pieteikties pašizolācijai vai karantīnai viesnīcā?

 1. LIAA tīmekļvietnē jāizvēlas tūristu mītne
 2. Jāsazinās ar tūristu mītni un jāveic rezervācija, pamatojoties uz ārsta izziņu/izrakstu vai atzīmi e-veselības portālā (izdruka vai ekrānšāviņš). Uzzini vairāk, rakstot uz jautajumi@liaa.gov.lv
 3. Jāievēro www.spkc.gov.lv noteiktās epidemioloģiskās prasības kontaktpersonām vai Covid-19 pacientiem (5 dienu laikā tūristu mītnei ir jāiesniedz ārsta izziņa).

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu

Labklājības ministrija

Atvērt mājaslapu