Pārlekt uz galveno saturu

Atbalsts uzņēmējiem un darbiniekiem

Kādi atbalsta veidi pieejami, kā tiem pieteikties?

Lapa tika atjaunota: 01.12.2021

Atbalsts apgrozāmajiem līdzekļiem un darba algu subsīdijām

2021. gada 22. novembrī Valsts ieņēmumu dienests (VID) uzsāka pieteikumu pieņemšanu apgrozāmo līdzekļu granta un algu subsīdiju atbalsta programmās. Uzņēmumiem, pašnodarbinātām personām un patentmaksātājiem, kuru darbība būtiski ietekmēta Covid-19 izplatības ieviesto ierobežojumu dēļ, jāiesniedz pieteikums VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā līdz šā gada 15. decembrim

Uzņēmumiem, kuru darbība ir pilnībā liegta pēc 2021. gada 15. novembra (atrakciju un atpūtas parki, cita izklaide un atpūta, azartspēles un derības, bāri), atbalsts tiks sniegts līdz 2022. gada 31. janvārim. Uzņēmumiem iesniegums atbalsta saņemšanai par 2021. gada decembri un 2022. gada janvāri elektroniski jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā līdz nākamā mēneša 15. datumam, t.i. attiecīgi līdz 2022. gada 15. janvārim un 15. februārim.

Papildu informācija par atbalsta saņemšanas nosacījumiem un kārtību publicēta VID mājaslapā.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.  Zvanot uz tālruni 67120000, var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.


Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi dažādas atbalsta programmas uzņēmējiem un darbiniekiem, lai mazinātu Covid-19 izraisītās krīzes negatīvās sekas Latvijas ekonomikā. Informācija apkopotā veidā par šobrīd pieejamām atbalsta programmām ir publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē.


Finanšu institūcijas ALTUM atbalsts

Finanšu institūcijā ALTUM uzņēmēji var pieteikties:

Vairāk par šiem atbalsta mehānismiem var uzzināt, zvanot uz tālruni 26655309.


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsts

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mājaslapā pieejama informācija par LIAA īstenotajām atbalsta programmām.

Personām, kurām ir izsniegta vīza vai uzturēšanās atļauja un, kuras ieceļo no augsta riska valstīm, kas nav ES, EEZ, Šveices Konfederācija un Apvienotā karaliste un īpaši augsta riska valsts, Latvijas komersantu saistību izpildei jāsniedz apliecinājums par Latvijas ārējās robežas šķērsošanu. Papildu informācija par apliecinājuma saņemšanu publicēta LIAA mājaslapā.

Vairāk informācijas par atbalsta programmām uzņēmējiem:
Tālrunis: +371 68803505
E-pasts: jautajumi@liaa.gov.lv
LIAA mājaslapa: Covid-19 aktualitātes

 

Atsauce uz pirmavotu

Ekonomikas ministrija

Atvērt mājaslapu

Finanšu ministrija

Atvērt mājaslapu

Valsts ieņēmumu dienests

Atvērt mājaslapu