Pārlekt uz galveno saturu
Covid-19 izplatības ierobežošanai ārkārtējā situācija Latvijā spēkā līdz 2020. gada 9. jūnijam. Fiziskā distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi joprojām jāievēro!
Covid-19 aktualitātes

Pēc atgriešanās Latvijā

Kā rīkoties, ja pēdējo 14 dienu laikā esi atgriezies no ārzemēm?

Lapa tika atjaunota: 03.06.2020

Ja esi Latvijas valstspiederīgais, pastāvīgais iedzīvotājs vai ārzemnieks, un pēdējo 14 dienu laikā neesi apmeklējis valsti, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15 cilvēkus, pašizolācija nav jāievēro. Attiecīgo valstu sarakstu Slimību profilakses un kontroles centrs turpmāk atjaunos katru piektdienu un tas ir publicēts centra mājaslapā.

Taču, ja esi ieradies no “drošās” valsts, bet tranzītā caur “nedrošo valsti” (piemēram – no Norvēģijas caur Zviedriju), tad pašizolācija ir jāievēro, līdz ar to, lai izvairītos no nepieciešamības ievērot pašizolāciju, izvēlies citu atgriešanas maršrutu. 

Pašizolācija nav jāievēro arī Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kas Latviju šķērso tranzītā. 

Personas, kas ir ieradušas no "drošām" valstīm un līdz šim ir ievērojušas pašizolāciju, var to pārtraukt, un turpmāk ievērot tikai distancēšanās un citus epidemiologu norādījumus.

Ja esi atgriezies Latvijā no "nedrošās" valsts - t.i. tādas, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15 cilvēkus (sarakstu skaties šeit) vai no valsts, kas nav ES, EEZ vai Šveice, pašizolācija ir jāievēro un jārīkojas šādi:

  • Aizpildi anketu un nodod Valsts robežsardzei, apliecinot, ka ievērosi piesardzības pasākumus un noteiktos ierobežojumus;
  • Nekavējoties dodies uz telpām, kurās varēsi ievērot pašizolāciju. Izvairies no jebkāda veida tieša vai netieša fiziska kontakta ar citiem cilvēkiem un turpmāko 14 dienu laikā rūpīgi vēro sava veselība, lai pamanītu, ja parādīsies vīrusa simptomi.
  • Ar un bez akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm piesakies uz izmeklējumu pa tālruni 8303 vai 67334433 un veic COVID-19 testu. 
  • Ja tev ir Covid-19 simptomi, nekavējoties dodies uz telpām, kur esi pilnībā izolēts no citiem cilvēkiem, un zvani 8303.
  • Ja tev ir smagi Covid-19 simptomi, nekavējoties zvani 113!
  • Nekādā gadījumā nedodies uz ārstniecības iestādi, pirms tam to nepabrīdinot telefoniski!
  • 14 dienas pēc atgriešanās nedrīksti izmantot sabiedrisko transportu. 
  • Nedrīksti uzņemt viesus vai doties privātās vizītēs un jebkādā veidā veidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem. Pirmās nepieciešamības preces un pārtika jāiegādājas ar piegādi mājoklī vai izmantojot tuvinieku palīdzību, kuri iepirkumus atstāj pie durvīm;
  • Ja nav citu risinājumu, veikals jāapmeklē stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, lietojot sejas masku un ievērojot 2 metru distanci no citiem veikalā esošajiem.

Detalizētākā informācija un norādījumi atrodami Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ja esi šoferis - tālbraucējs, ievēro šos Slimību profilakses un kontroles centra norādījumus!

Atsauce uz pirmavotu

Slimību profilakses un kontroles centrs